Novinky – Inspirace pro bydlení

Základní pravidla pro zařízení obývacího pokoje

interiery.cz |

Jak zní primární zásady pro zařízení obývacího pokoje? Co je centrálním místem každého obýváku, čím nahradit televizi a proč na výběru osvětlení opravdu hodně záleží? Zde najdete odpovědi.

Sedací souprava, křesla a taburety

Ústředním bodem obývacího pokoje je bezpochyby sedací souprava, která lze zvolit v mnoha provedeních, z nichž základní jsou: rovná, rohová nebo ve tvaru písmene U. Její umístění bývá nejčastěji u zdi, ale mnohem modernějším způsobem působí umístění do prostoru - dovolují-li to však prostorové možnosti. A v případě spojeného obývacího pokoje s jídelnou či kuchyní lze sedací soupravou skvěle opticky oddělit obývák od kuchyňského prostoru. Křeslo nemusí být nutně ze stejné série jako sedací souprava. Zajímavě a svěže bude působit odlehčené křesílko, které můžete zvolit třeba v nějakém výrazném barevném odstínu. Taburety jsou ideálním doplňkem i funkčním kouskem nábytku zároveň. Můžete ním dotvořit barevné ladění interiéru a zároveň poslouží pro příležitostné sezení.

 

Carlton sedací souprava rohová látková.jpg

Carlton sedací souprava rohová

Obývací stěna a nábytek

Nábytek v obývacím pokoji jinak řečeno obývací stěnu přirozeně každý umístí ke zdi a zpravidla naproti sedací soupravě. Součástí tohoto nábytku bývá také televizor, na který chcete přímo vidět ze sedací soupravy. Tím se tak televize stává bodem, ke kterému se bude upínat váš zrak. Nechcete-li v odpočinkové místnosti, jakou bezpochyby obývací pokoj je, mít televizor, můžete místo něj zvolit krb, který navodí správnou odpočinkovou a relaxační náladu.

 

Bent nábytek do obývacího pokoje.jpg

Bent nábytek do obývacího pokoje

Konferenční stolek

Z obsaženého nábytku v obývacím pokoji je konferenční stolek většinou prostorově nejmenším kusem, ale funkci plni nezastupitelnou. Poslouží k odkládání pití, jídla, knihy, časopisu, ovladačů od elektroniky nebo jej můžete dodekorovat například vkusnou mísou, vázou s květinami nebo svíčkami.

 

Lux konferenční stolek.jpg

Lux konferenční stolek

Doplňky, osvětlení a květiny

Osvětlení se zdá být zejména funkční a praktickou záležitostí, ale opak je pravdou. Designové a stylově zajímavé osvětlení může v interiéru působit jako zářivý šperk. Osvětlení je zpravidla záležitost, kterou do interiéru požizujete na dlouhou dobu. Oproti jinému vybavení se tolik neopotřebovává a na jeho výběru si tedy dejte skutečně záležet.

Doplňky a květiny jsou tím co dělá stylový, moderní a dokonalý interiér zároveň domovem. Nikdo nechce žít ve sterilním, neosobním prostředí. Mezi doplňky se řadí nejrůznější dekorace, vázy, mísy, obrazy, polštářky, deky, přehozy ale také zde můžeme tentokrát zařadit i textilie jako koberce, závěsy, záclony či jiná interiérová stínící technika. To vše jsou detaily, na kterých ale skutečně záleží - doladí styl a vytvoří pocit zabydlení a domova.

 

Vázy BoConcept.jpg

Vázy BoConcept