Novinky – Dodavatelé

Vybíráme dveře do koupelny malých rozměrů

SOLODOOR |

Výběr dveří do koupelny je sám o sobě dost náročný. Pokud ještě navíc musíte řešit i problém s prostorem, je to o to těžší.

Ale problémy jsou tu proto, aby se řešily, takže i výběr koupelnových dveří do minikoupelny bude nakonec hračka.

Největší těžkostí, se kterou se musíte při výběru koupelnových dveří vypořádat, je velmi vysoká relativní vlhkost vzduchu, která v koupelně kondenzuje a ulpívá v podobě malých kapek zejména na povrchu dveří, protože dveře jsou v důsledku rozdílné teploty uvnitř a vně zpravidla chladnější, než prostor koupelny. Pokud máte v koupelně nevhodné dveře, může tato vlhkost způsobit jejich deformaci, destrukci povrchu, či vznik a bujení plísní.

 

dvere_RAINBOW_model_14_cappuccino_koupelna_foto_zdroj_SOLODOOR.jpg

 

Kondenzaci vlhkosti na koupelnových dveřích v důsledku kolísání teplot lze předejít volbou tzv. klima dveří, které svojí konstrukcí a výplní izolují povrch na vnitřní straně dveří od teploty na vnější straně. Například klima dveře SOLODOOR KLIMA II s konstrukcí a výplní vhodnou pro přechod mezi místnostmi s relativní vlhkostí 30 – 65 % a teplotním rozdílem do 10° C, případně dveře SOLODOOR KLIMA III, určené pro prostory s relativní vlhkostí do 50 % a teplotním rozdílem až 20° C jsou jako koupelnové dveře ideální.

 

dvere_VERTIGO_VARIANT_povrch_SOLO_3D_driftwood_koupelna_foto_zdroj_SOLODOOR1.jpg

 

I vhodné klima dveře by v roli dveří do koupelny měly mít vhodný voděodolný povrch. Ideální jsou dveře lakované, bez lepených hran či zářezů, kterými by vlhkost mohla pronikat do vnitřní dřevěné konstrukce dveří a působit jejich deformace. Například dveře SOLODOOR RAINBOW jsou lakovány třemi vrstvami laku takovým způsobem, že barva je nanášena v jednolité vrstvě na plochu dveří i na jejich hrany, takže na hranách nevznikají spáry, kterými by vnitřní konstrukce dveří mohla nasát vlhkost ze vzduchu. Proto jsou tyto dveře vhodným tipem pro dveře do koupelny.

 

dvere-bile-polar.jpg

 

Pokud jste eliminovali problémy s vlhkostí, a vaše koupelna je také malá, zbývá ještě vyřešit deficit prostoru. U malé koupelny jsou dvě možnosti, jak volbou vhodných dveří vyřešit nedostatek prostoru. Prvním jsou klasické otočné dveře, které ale musí být nainstalovány vždy s otevíráním směrem ven z koupelny. Případně můžete plochu dveří využít pro umístění zrcadla nebo věšáků na ručníky či oblečení.

Druhým, velmi efektivním řešením je montáž posuvných dveří. Posuvné dveře jsou prostorově nejúspornější, protože při otevírání nevyžadují žádné místo navíc. Posouvají se po pojezdové liště, která je součástí garnýže, umístěné na zdi, anebo se zasouvají do stavebního pouzdra. Nevyžadují instalaci prahu ani vodící kolejnice na podlaze, takže jsou také bezbariérové. Montáž posuvných dveří je vhodná zejména v případě, kdy je vstup do koupelny umístěn na užší chodbě, kde by křídlo klasických dveří působilo jako překážka.

 

obrazek.png

 

Pokud chcete mít jistotu, že vaše koupelnové dveře budou vyhovující, zkuste si vybrat pomocí konfigurátoru dveří na www.sestavsidvere.cz a pak se ještě poraďte v certifikovaných dveřních studiích, kde vám s výběrem pomůžou školení odborníci.