Novinky – Dodavatelé

Kde se uplatní posuvné dveře na stěnu?

SOLODOOR |

Výhoda posuvných dveří je od prvního pohledu zřejmá – dveře nezasahují do prostoru, takže jsou ideálním řešením pro užší prostory, jako jsou například chodby.

Mohou být stále otevřeny nebo pootevřeny, aniž by jejich křídla překážela v pohybu po místnosti. Hodí se však nejen tam.

Máte-li vedle ložnice šatnu, nebude ložnice působit dojmem průchozí místnosti. Jídelně nebo obývacímu pokoji dodají dvoukřídlé posuvné dveře důstojný ráz a provzdušní je.

Snadná instalace

Křídla posuvných dveří se pohybují po pojezdové liště v garnýži připevněné ke zdi nade dveřmi. Jsou tedy shora zavěšena a nevyžadují žádné kolejnice na podlaze. Není také třeba instalovat do dveří práh, takže průchod jimi je bezbariérový.

 

obr.1.jpg

 

Jak je to se zárubněmi?

Zárubně u posuvných dveří samozřejmě nenesou žádná dveřní křídla. Pokud jste dveře vybrali tak, aby se hodily k zárubním, které již v průchodu máte nainstalovány, pak se vám povedlo pár korun ušetřit. Ideální však samozřejmě je vybrat zárubně společně s posuvnými dveřmi, aby byly vyrobeny ze stejného materiálu, se stejným dekorem, a společně tak i s garnýží tvořily esteticky jeden celek.

Jediná vážná nevýhoda

Nevýhodou posuvných dveří na stěnu je, že po stranách průchodu, kam se dveře rozevírají, nemůžete mít skříně postavené až „nadoraz“ ke zdi, což zejména v chodbě menších bytů může být problém. Pokud však mezi skříní a zdí necháte pár centimetrů prostoru, estetika půjde sice stranou, ale těžko pro chodbu najdete funkčnější řešení. Pozor ovšem na garnýž nade dveřmi, která přesahuje jejich prostor.

 

obr.11.jpg

 

Jakého vybrat výrobce?

Pokud se rozhodnete vybírat si ze dveří od tradičního českého výrobce, který má s jejich výrobou letité zkušenosti, můžeme doporučit posuvné dveře firmy Solodoor. V jejím katalogu lze zvolit z mnoha typů plných i prosklených interiérových dveří, včetně dekoru a příslušenství. Vše v prvotřídní kvalitě, za rozumnou cenu a z českých materiálů.