Novinky – Dodavatelé

Jaké vybrat správné vchodové dveře?

SOLODOOR |

Úkolem dveří, které jsou určené pro vstup do bytu nebo domu, je ochrana bytu před nezvanými hosty.

Pokud se nevyžaduje, aby vaše vstupní dveře byly vybavené protipožárním uzávěrem, máte možnost vybrat si bezpečné vchodové dveře, které jsou dostatečně masivní a odolné, aby ochránily vaše obydlí před nezvanými hosty, a současně nemusíte připlácet za protipožární úpravu. Takovými dveřmi jsou vysoce kvalitní vstupní bytové dveře bez protipožární úpravy.

 

int3.jpg

 

Pro výrobu tohoto typu vchodových dveří se používá pevný zesílený smrkový rám s robustní výplní z plné dřevotřísky. Tato konstrukce zajišťuje, že vchodové dveře jsou dostatečně pevné a aby bez problémů odolaly případným pokusům o mechanické poškození. Aby byla zajištěna dostatečná míra bezpečnosti, k výbavě těchto dveří patří také zesílený pant s vyšší odolností a zámek s roztečí 90 mm. Pokud potřebujete bezpečnostní vlastnosti dveří ještě vylepšit, můžete je doplnit ještě bezpečnostním kováním.

Další výhodou těchto dveří, kromě vysoké odolnosti a pevnosti, je úroveň zvukové izolace do hodnoty 37 decibelů, která je plně vyhovující pro použití v panelových domech, kde pro vstup do bytových jednotek je podle předpisů nutná instalace dveří s odolností při vyšším zatížení.

 

in.1.jpg

 

Rozměry běžně nabízených vstupních bytových dveří jsou: výška 197 cm a šířka buď 80 nebo 90 cm. Při výběru vzhledu těchto bytových dveří si můžete vybrat široké spektrum povrchových úprav. Cenově dostupná fólie s potiskem představuje nejjednodušší a nejméně odolné řešení povrchu, proto tuto povrchovou úpravu doporučujeme spíše pro dveře interiérové. Pro vstupní dveře doporučujeme zvolit kvalitnější, vysoce odolný laminátový povrch CPL 0,2 nebo 0,8 mm s dekorem v barvě dřeva různých stromů v provedení buk, bříza, olše, javor, mahagon a v mnoha dalších odstínech, včetně jednobarevných ploch v různých barvách, bez dřevěné struktury.

 

int2.jpg

 

Velmi oblíbeným řešením povrchu dveří z vysoce odolného laminátu s plastickou strukturou dřevěného povrchu je speciální povrchová úprava SOLO 3D (od SOLODOOR), díky které získáte dveře s autentickým přírodním vzhledem dřeva a současně vysoce odolným povrchem.

Pokud zvolíte klasický přírodní dýhovaný povrch, počítejte s tím, že je to povrch velice choulostivý a náročný na údržbu.

Dalším trvanlivým povrchem, který je pro vchodové dveře dostupný, je nástřik lakem RAL s výběrem z mnoha barevných odstínů.