Novinky – Inspirace pro bydlení

Efektivní boj proti nadměrnému hluku

interiery.cz |

Akustická řešení pro bydlení.

Pokud žijete v paneláku nebo jiném objektu plném dalších rodin, tak nám jistě dáte za pravdu, že soužití s nimi vyžaduje jistou dávku tolerance a pochopení. Někdy ovšem ani to nepomůže. Zejména to platí v případech, kdy sousedé pravidelně vydávají nadměrný hluk způsobený buď křikem, televizí nebo hlasitou muzikou.

V takových momentech je asi většina z nás připravena opustit své hnízdečko lásky a odstěhovat se někam jinam, kde bude klid. To by ovšem mělo být tou poslední možností. Nejlepší možnou variantou je investice do stavebních prvků, které zajistí odhlučnění vaší domácnosti. A přesně tomu se hodláme věnovat v tomto článku.

Jak se zbavit nadměrného hluku?

  • akustickou izolací stěn
  • odhlučněním stropu

Největšího hluku se k nám dostává právě prostřednictvím stěn, protože by jsou vystaveny nejen sousedům, ale také ruchu přicházejícímu z ulic. Jenže bohužel mnohdy nedosahují potřebného odhlučnění, které by uchránilo poklidné žití.Akustická izolace se v tomto ohledu správná zdatným pomocníkem, který vám zajistí potřebný klid a pohodu, o kterých se vám do té doby ani nesnilo.

Strop je také velice náchylný

Jestli podlaha sousedů nad vámi není dostatečně zvukově izolovaná, tak je určitě proklínáte při každém jejich kroku. I malé děti dokáží s hračkami o podlahy mlátit velice hlasitě. Situaci vyřešíme tak, že zabezpečíme odhlučnění i pro tuto část naší domácnosti. Tím pádem se k nám hluk nebude mít kudy dostávat a na nás již čekají nikým nerušené chvíle ticha.

Dnešní svět stavebnictví se v mnohých ohledech vyvinul tak, že dokáže splnit téměř každou potřebu. Právě proto byste nad instalací odhlučnění neměli přemýšlet ani vteřinu. Uvidíte, že si nakonec budete vyčítat, proč vás taková možnost nenapadla již dříve. Svěření svého osudu do rukou odborníků je v tomto ohledu skutečně na místě. Pořád máte nad čím přemýšlet?