Novinky – Inspirace pro bydlení

Chcete žít v Itálii?

IDW ITALIA |

S IDW Italia si vytvoříte Itálii v České republice

Žít v cizině. Nesplněný sen mnoha lidí. I přes otevřené hranice a jednoduchost změnit ze dne na den bydliště nás často drží zpět vše, co bychom mohli opustit. Rodina, přátelé, práce, zázemí, závazky.

Co kdybyste ale nic opouštět nemuseli? Co takhle získat la dolce vita v Itálii a nic neztratit z Česka?

Itálie není jen země, to je životní styl

Pokud navštívíte Itálii a soustředíte se pouze na památky, koupání v moři a ochutnávání specialit, můžete si být jistí, že jste ji vlastně vůbec nepoznali. Itálie totiž není pouhým bodem na mapě. I když můžou cestovatelské příručky tvrdit něco jiného, to nejlepší na Itálii je vlastně v Italech samotných.

Itálie znamená dopřávání si. Společnosti, jídla a pití, oblečení, prostě všeho, co jen chceme. Abyste ji skutečně poznali, musíte spíše vystoupit ze své komfortní zóny než z letadla. Zažít Itálii totiž znamená osvojit si tři základní pravidla – žij tady a teď, rodina a přátelé jsou to nejdůležitější a samozřejmě bella figura! A co to znamená v praxi?

Třeba to, že než si vychutnáte pravé italské špagety, zastavíte se a vychutnáte si okamžik dané chvíle. A samozřejmě nebudete stolovat sami. Typické italské stolování je hlučné, vřelé a plné radosti z lidského kontaktu. Každé jídlo je totiž rituál. Oslava života.

Nenechte se ale zmýlit. I přes nekonečné vychutnávání si italských pokrmů jsou Italové mimořádně svědomití ve zdravém životním stylu. I to je pro ně oslava života. Péče o zevnějšek, touha vypadat krásně a zdravě.

idw-italia-interiery-vytvorte-italii-v-cr (2).jpg

Italové chtějí jen to, co je božské … krásné, charismatické a vášnivé ženy, dobré a zdravé jídlo, zábavu, inspirující prostředí k životu, luxusní design.  Milujte život jako Italové, žijte jako Italové!

K Itálii neodmyslitelně patří italský design

Co byste měli mít jako praví Italové v hlavě, už víte. Ale co mít kolem sebe? Tak zaprvé – jen ty nejmilejší lidi. A pak samozřejmě pravý italský design. Vždyť není divu, že země ve tvaru boty je zemí, která udává světový směr v designu.

Tradice a technologie. Takový je italský design. Řemeslná výroba je pro Italy hluboce zakořeněným synonymem pro kvalitu, snad právě proto se rysy ruční výroby nikdy z tamějších produktů nevytratí. A díkybohu za to! Ono snoubení praktičnosti, elegance a jedinečného momentu dělá Itálii nenahraditelnou. Ať už se jedná o design italského rizota, auta, sedačky nebo italské kabelky.

Dovolte Itálii, aby vás navštívila

Věděli jste, že Itálie se k vám může dostat mnohem rychleji než vy k ní? Stačí ji jen pozvat na návštěvu. I když tohle bude jeden z těch hostů, který už neodejde. Nepustíte ho.

Řeč je samozřejmě o italském designovém nábytku. Ten se skvěle hodí jak do historických budov, kde oceníte tradiční prvky ruční práce, tak do moderních bytů, ve kterých skvěle zafungují praktické kousky s jemnou italskou elegancí.

Na co tedy nezapomenout, až budete zvát Itálii k sobě domů?

Kuchyně je srdce domu

Připravuje se v ní všechno to lahodné jídlo a buď přímo v ní, nebo v její těsné blízkosti je místo, které spojuje všechny členy rodiny a blízké přátelé – jídelna. Pokud chcete zažít tu pravou Itálii, nesmíte zapomenout na výběr kvalitní jídelní židle, na kterou posadíte své blízké, a jídelního stolu, u nějž se všichni sejdou a budou sdílet své vzpomínky a tvořit si nové.

idw-italia-interiery-vytvorte-italii-v-cr (4).jpg

Kuchyně Ariel vyniká jednoduchostí, která ale umí upoutat oči každého návštěvníka. Dopřejte si kvalitu Made in Italy a skvělého interiérového designéra z IDW Italia. Zdroj: IDW Italia

Obývací pokoj vše dobré spojí

Není zajímavější místnost v celém domě! Místo, které umí být tak poklidné na tichou relaxaci a zároveň tak hlučné při návštěvách a posezeních. A ve středu toho všeho bývá jediná věc, ikona všeho. Sedací souprava. Kvalitní italskou sedačku poznáte podle tří prvků – elegance, praktičnosti a absolutního pohodlí na sezení i lenošení.

idw-italia-interiery-vytvorte-italii-v-cr (7).jpg

Tajemství italských interiérových designérů spočívá v pozornosti, kterou věnují každému detailu při návrhu interiéru. Zdroj: IDW Italia

Ložnice zpomalí okamžik

Je to pro ni totiž charakteristické. Tady můžete být vždy sami sebou. Je to vaše místo. Decentní, originální, bláznivé. Jakékoliv jen chcete. Italský design ložnice vám pomůže správně po italsku zpomalit a vychutnat si každou chvíli. A kde jinde si ji vychutnat než v pohodlné, ergonomické posteli, kde klidný spánek není jen příslib, ale jistota.

idw-italia-interiery-vytvorte-italii-v-cr (6).jpg

Postavte tuto italskou postel Chloè do prostoru a ona si jej podmaní. Je to prostě pravá Italka. Zdroj: IDW Italia

Krásné šaty dělají Itala

Nemusíte zrovna vlastnit poslední kousky z Milan Fashion Week, abyste dokázali ocenit sofistikovanost italských šatních skříní. Do inovativních systémů italských šaten se jednoduše zamilujete pro jejich maximální všestrannost a originální řešení, které vám usnadní život. Nebo alespoň denní rozhodování před šatníkem.

idw-italia-interiery-vytvorte-italii-v-cr (3).jpg

Itálie je kolébkou módy a kousky od věhlasných značek italského původu jako Armani, Bulgari, Dolce & Gabbana, Fendi, Gucci, Max Mara, Moschino, Prada, Roberto Cavalli, Valentino či Versace se budou krásně vyjímat v italských designových skříních Riflesso, Vitrum či Cornice. Zdroj: IDW Italia

 

To nejlepší z Itálie v srdci Prahy

Nyní je více než jasné, že Itálie je tam, kde jste vy. Ale co když prostě potřebujete změnit prostředí? Začít někde znovu? Pak sbalte své věci a vyrazte za dobrodružstvím na ulici Bolzanova v Praze.

V samotném srdci Prahy totiž najdete dům s historií sahající až do 16. století, kde pravá Itálie dýchá z každého zákoutí. Můžete si vybrat z celkem 27 bytů k dlouhodobému pronájmu, o jejichž nedávnou renovaci se zasloužil Cristiano Castaldi, jak jinak než pravý Ital. A nejen tak ledajaký.

Jedná se o světového návrháře interiérů vlastnícího showroom IDW Italia, který najdete právě v onom domě na adrese Bolzanova 5. Castaldi se svým odborným týmem pečlivě vybral italský nábytek a vybavil jím kuchyně, obývací pokoje i ložnice všech bytů v budově.

idw-italia-interiery-vytvorte-italii-v-cr (1).jpg

Vydejte se do centra Prahy, pak vstupte do renesančního domu s adresou Bolzanova 5 a nechte se unést do Itálie. Zdroj: IDW Italia

Příznivou lokalitu showroomu IDW Italia jistě oceníte, až budete ladit vaše nové obydlí. Vždyť kdo může říct, že bydlí s celým týmem odborníků na italský design? V jejich portfoliu najdete celou řadou významných značek, jako jsou například Cantori, Samoa nebo Jesse.

Začněte svůj sladký život po italsku, ke kterému vám stačí otevřít pouze svou mysl. Splňte si svůj sen, aniž byste cokoliv obětovali. Váš nový život vás už čeká.