Novinky – Inspirace pro bydlení

Židle, lavice a barové židle - základ do každé jídelny

interiery.cz |

Říká se, že jídelní stůl je centrem domova - zde se dějí všechna zásadní rodinná rozhodnutí. Posaďte se k němu na stabilní, kvalitní a krásné židli. Podlehněte touze po jedinečnosti a buďte jiní.

Jídelna je jedním z nejdůležitějších a nejrušnějších pokojů v interiéru. Rodina zde tráví čas jak u společného oběda či večeře, tak i při povídání, setkávání se s přáteli nebo při rodinných oslavách. Jídelní židle spolu se stolem tvoří základ celé jídelní části. Důležitý je nejen vzhled a celkové sladění s interiérem, ale také kvalitní zpracování, které zajistí pohodlí a stabilitu dlouhá léta.

Convivium jídelní stůl rozkládací VELKÁ.jpg

Convivium jídelní stůl rozkládací a židle v různých stylech - Cattelan Italia

 

Zajímavou variantou sezení v jídelně jsou lavice. Dlouhé lavice bez opěrky jsou ideálním řešením do jídelny laděné v přírodním nebo venkovském stylu. Naopak rohové polstrované lavice najdeme nejčastěji v tradičně či klasicky zařízených interiérech.

 

Není židle jako židle. Většinou se liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny (ocel, plast, dřevo, hliník, aj.), typem podnoží (nohy, konzolová konstrukce, sáňové podnoží, otočná podnož, atd.) a zda jsou s područkami nebo bez nich. Sedák může být polstrovaný a to buď pravou kůží, umělou kůží nebo látkou. Polstrované židle mohou být náročnější na údržbu, avšak současným hitem jsou potahové látky se speciální úpravou proti zašpinění. Židle s plastovými sedáky jsou odolnější, méně náročné na údržbu a některé jsou stohovatelné.

 

Boss barová židle v kůži VELKÁ.jpg

Boss barové židle v kůži - Cattelan Italia

 

V kuchyňských či jídelních interiérech se často vyskytují také barové židle, u kterých je snad nejdůležitější stabilní konstrukce zhledem k tomu, že se jedná o vyšší sezení. Na pohodlí přidá zádová opěrka a podnožka.

kresba3.png

1) Ottawa židle s dubovou podnoží – BoConcept   2) Meryl židle s područkami – Calligaris   3) Cubus dřevěná židle – Team 7  

4) Samantha – Cattelan Italia   5) Betty kožená židle – Cattelan Italia   6) New York barová židle – Calligaris 

7) Genova látková židle – BoConcept   8) Juventus barová židle – MT Nábytek   9) Congress židle plastová – Calligaris

10) Adelaide židle otočná – BoConcept   11) Mariposa Deluxe židle kožená – BoConcept   12) Cindy barová židle – Cattelan Italia

 

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.

Inspirační fotografie celých jídelen.

Produktové fotografie židlí.