Novinky – Inspirace pro bydlení

Vybíráte obraz? Víme, podle čeho

interiery.cz |

Prázdné stěny nejsou v interiéru ničím zajímavým a lákavým. I to je důvod, proč je dobré začít s výběrem vhodného obrazu, kterým je budete moci ozvláštnit.

Jelikož jde o sortiment, který nevybíráte každý den, máme pro vás několik zajímavých tipů, jak na to. Nejprve je dobré myslet na motiv. Každému jde pochopitelně o to, aby koupil pěkný obraz, a zároveň jde každému také o to, aby vyhovoval jeho vkusu. Jaké jsou dnes nejoblíbenější motivy na trhu? Rozhodně tyto:

  • Abstrakce
  • Krajiny
  • Příroda

 

Malba, nebo fotografie?

Při výběru obrazu nezapomínejte také na to, že se lze vydat dvěma poměrně rozdílnými cestami. Tou první je klasická malba, kdy malíř ztvární podle svého talentu a stylu určitý motiv. Druhou cestou je následně možnost pořídit si fotografii. Ta je pochopitelně věrným zobrazením konkrétního místa. I zde platí, že by měl rozhodovat především váš individuální vkus, nebo to, kam ho umísťujete. Do moderních bytů se skvěle hodí fotografie, zatímco ve starších objektech by měla dominovat klasika.

 

Nezapomínejte také na rám

Obraz jako takový by měl být vždy součástí rámu. Nejenom, že tak působí mnohem zajímavěji, ale daný rám je také jeho možnou ochranou. Pokud potřebujete vybrat rámy na obraz, nezklame vás jejich výběr. Jak s ohledem na vzhled, tak s ohledem na výběr jednotlivých materiálů. Dobré je vybírat rám s ohledem na styl obrazu, a to jak v rámci barevnosti, tak třeba celkového designu.

Jak je to s velikostí?

To poslední, na co se zaměřit při výběru konkrétního obrazu na vaši stěnu, je rozhodně velikost. Čím bude větší stěna, kam ho chcete umístit, tím větší by měl být i obraz. Dnes jsou hitem i varianty vícedílné, které se skvěle hodí například do takových prostorů, které mají na délku i několik metrů a ani jeden velký obraz by je nedokázal z větší části zaplnit. A jak u malých stěn? Tam pochopitelně volte menší provedení.