Novinky – Inspirace pro bydlení

Tři obývací pokoje - tři různé styly

interiery.cz |

Existuje několik stylů interiérového designu, které lze také nejrůzněji kombinovat. Následující tři styly jsou vzájemně odlišné. Fotografie obývacího pokoje v moderním, tradičním a retro stylu.

MODERNÍ

Interiér zařízený v moderním stylu je oblíbený zejména díky své jednoduchosti a funkčnosti. Dále se vyznačuje minimalistickými liniemi a střídmějšími barvami (pestré barvy případně na doplňcích). Působí čistým a vzdušným dojmem. Vyznavači moderního stylu si nelibují v množství malých dekorací, ale naopak upřednostňují pár vkusných, spíše větších doplňků (např. mísa, váza, výrazná skulptura, abstraktní obraz).

 

1-Obývací stěna Holly 2.jpg

Obývací stěna Holly 2 - MT Nábytek

 

TRADIČNÍ

Zatímco moderní styl se nese ve znamení jednoduchosti, tradiční styl je jeho přesným opakem a v okázalosti si naprosto libuje. Tento historický styl nám může asociovat hrady či zámky. Hlavními znaky jsou: zdobený vyřezávaný nábytek z masivního dřeva, zdobené závěsy a látkové tapety, vlněné koberce a sedačky s ornamenty a řaseným čalouněním.

 

Elegance vitrína široká.jpg

Elegance nábytek v obývacím pokoji - Triant

 

RETRO

Retro styl vznikl v šedesátých letech spolu s pop art stylem a hnutím hippies. Vyznačuje se směsí pestrých barev, květinovými motivy a nejrůznějšími vzory na textiliích i tapetách. Charakteristickým materiálem je plast, vinyl a chrom.

 

2-carlton-pohovka-a-tango-783.jpg

Carlton pohovka - BoConcept

 

 

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.

Inspirativní fotografie obývacích pokojů podle stylů:

- MODERNÍ

- TRADIČNÍ

- RETRO