Novinky – Inspirace pro bydlení

Trendy v koupelnovém vybavení pro rok 2019

interiery.cz |

Stejně jako vkus Čechů, tak i koupelny podléhají moderním trendům. K dokonalému designu koupelny, je třeba zvolit to správné vybavení a dekorace.

Pojďme se podívat na novinky v trendech koupelnového, které zaručeně potěší milovníky jednoduchosti a luxusního vzhledu.

Jaké vybavení kraluje?

Stále častěji jsou do koupelen instalovány sprchové zástěny. Běžně už se dnes sprchujeme při oblíbené hudbě, necháváme se v ní masírovat tryskami, či si užíváme barevného proudu vody. V případě vany se sprchou, pak vedou skleněné sprchové zástěny, kterých je na trhu opravdu hodně a vyberete si podle vkusu i finančních možností. K minimalistickému vzhledu přispějí i závěsné toalety a koupelnová topení, čímž moderní vzhled podtrhneme. I v těchto high- tech případech by však měli být propojeny s přírodními materiály. Přece jen, koupelna je určena ke chvílím klidu a relaxaci.

 

Známe trendy

Je patrný jasný příklon k přírodním materiálům. Studená, až sanitární keramika je nahrazena dřevem, ke kterému se skvěle hodí kov v černé a zlaté barvě. Dřevěné panely či obložení se nyní protahuje až ke stropům.

Kraluje jednoduchý, mnohdy až minimalistický nábytek. Parádu udělají živé rostliny, které vám navíc dodají pocit spojení s přírodou.

V barevných trendech pak vedou přirozené odstíny jako je hnědá, béžová, bílá, šedá či zelená. Pokud vás ale barvy omrzely, nezoufejte. Vede dekor betonu. Ať už ho zvolíme na podlahu, stěny nebo na nábytek, bude to vypadat božsky.

Třešničkou na dortu pak bývají volně stojící umyvadla, které jsou pouze položeny na umyvadlové skřínce. Trendem minimalistických koupelen jsou umyvadla na desce.