Novinky – Dodavatelé

Tipy na vánoční dekorace v ložnici

CUREM |

V ložnici se vyhněte hořícím svíčkám, blikajícím dekoracím a výrazným vůním. Poradíme, co se do ložnice hodí a co nadělit blízkým (i sobě) pod stromeček.

Tak takhle ne! Některé vánoční dekorace do ložnice opravdu nepatří

Každý chce, aby jeho vánoční výzdoba byla originální. Těmto čtyřem dekoracím se ale v ložnici raději vyhněte. Poradíme vám jiné a ještě přihodíme tipy na dárky pod stromeček.

1) Vánoční hvězda

Přestože rostlina poinsettia s krásnými červenými květy není tak jedovatá, jak se o ní často tvrdí, její umístění do ložnice nedoporučujeme. Na přítomnost živých květin v místnosti, kde se spí, jsou názory různé, u vánoční hvězdy se však vzácně shodují. Její výrazná červená barva totiž působí dráždivě a rostlina je náchylná k bakteriálním a houbovým chorobám.

2) Svítící řetězy a elektrické svícny

Každé světlo v ložnici snižuje kvalitu spánku a elektronika by tu ideálně neměla být žádná. Jednoduchými počty tak vychází, že tyto dekorace patří spíše do obývacího pokoje nebo kuchyně.

3) Svíčky

Z ložnice odstraňte i všechny svíčky. Nebo si je tam nechte jako dekoraci, ale nezapalujte je. V případě, že usnete a svíčka bude stále hořet, hrozí nebezpečí požáru. Hoření navíc spaluje kyslík a pokud před spaním nevyvětráte, můžete se ráno probudit s bolestí hlavy.

4) Výrazné potpourri

Potpourri je aromatická směs sušených bylin, plodů a koření, která se většinou nasype do nádoby a nechá v místnosti. Pokud si potpourri nevyrábíte sami, můžete v obchodě natrefit na směs, která naplní vaši ložnici až nepříjemně výraznou vůní.

Tak takhle ne! Některé vánoční dekorace do ložnice opravdu nepatří1.jpg

Jak tedy na vánoční výzdobu ložnice?

Až doteď jsme upozorňovali na to, čemu se vyhnout. Teď naopak poradíme, jaká výzdoba je do ložnice vhodná. Doporučujeme přírodní materiály, tlumené odstíny červené, zelené a zlaté a drobnosti, které podtrhnou útulnou atmosféru. Třeba plyšový medvídek s čepicí, šálou a malým dárkem na nočním stolku.

Speciální pozornost věnujte oknům a závěsům. Na okna můžete z papíru vystříhat sněhové vločky, skvělou službu udělají i vánoční motivy z barev na sklo. Na závěsy pak navěste slaměné ozdoby nebo třeba svitky skořice.

Tipy pod stromeček

Pokud při vánočním úklidu a dekorování ložnice zjistíte, že vaše matrace by už zasloužila vyměnit, máme pro vás tip. Napište Ježíškovi o luxusní matraci Curem, nebo si rovnou udělejte radost sami.

Svým blízkým zase můžete nadělit set polštáře a přikrývky z prachového peří nebo třeba příjemný župan ze 100% bavlněné tkaniny od českého výrobce.