Novinky – Dodavatelé

Sprchový kout ve vaně – řešení pro malé koupelny

RAVAK |

Jak zajistit v malé koupelně pro rodinu možnost koupání a sprchování, a současně v koupelně udržet dostatek volného prostoru?

Pokud máte malou koupelnu a možnosti jejího zvětšení jsou omezené, je u rekonstrukce takové mini koupelny klíčovým problémem to, jak zajistit pro rodinu možnost koupání a sprchování, a současně v koupelně udržet dostatek volného prostoru pro pohodlný pohyb. Především obyvatelé panelákových bytů, kde prostory koupelny bývají opravdu minimální, často řeší, jestli do své mini koupelny mají umístit prostorově úspornější sprchový kout, anebo si dopřát luxus možnosti koupele ve vaně, na úkor zmenšení prostoru koupelny. Díky nabídkám koupelnového zařízení některých výrobců, kteří se na design zařízení pro malé koupelny specializují (například RAVAK), máte možnost užívat si střídání luxusní relaxační koupele a rychlého osvěžujícího sprchování i přesto, že vaše koupelna je opravdu velmi malých rozměrů.

Pokud si prohlédnete nabídku speciálních koupelnových konceptů, určených pro malé koupelny z nabídky značky RAVAK, objevíte hned několik velmi zajímavých možností zařízení malé koupelny tak, aby se v ní vaše rodina mohla pohodlně koupat i sprchovat. A v některých případech zůstane v mini koupelně ještě dostatek prostoru pro pračku, či úložné prostory.

Perfektním řešením pro zařízení mini koupelny jsou koupelnové koncepty RAVAK Avocado a BeHappy s asymetrickým tvarem vany i umyvadla, které jsou designovány pro velmi malé prostory. Možnost umístit umyvadlo do prostoru nad užší částí asymetrické vany umožňuje výraznou úsporu prostoru, takže se v koupelně můžete kolem vany a umyvadla pohodlně pohybovat. Ploché široké dno vany a vanová zástěna zaručí v širší části vany pohodlné sprchování ve stoje, bez toho, aby voda stříkala po celé koupelně.

 

Dalšími koupelnovými koncepty, které jsou vhodné pro zařízení malé koupelny jsou koncepty RAVAK Rosa s asymetrickou rohovou vanou a také koncept Classic s vanou a umyvadlem ve tvaru obdélníku.

 

Upravené foto.jpg

Zajímavým řešením menší koupelny je i koupelnový koncept z dílny designéra Kryštofa Nosála, který klasickou obdélníkovou vanu i umyvadlo a pootočil o 10° do prostoru a vytvořil tak zajímavý koupelnový koncept RAVAK 10°, který svým netypickým pootočením budí vstřícný dojem a získává i praktický bonus v podobě velké odkládací plochy, kterou je ve vaně možné využít i jako sedátko.

 

obr6.png

Pokud pro zařízení vaší malé koupelny využijete asymetrickou vanu s širokým plochým dnem v rozměrech 150 x 75 cm nebo 140 x 105 cm v kombinaci s asymetrickým umyvadlem a vanovou zástěnou, získáte dostatek pohodlí pro pohodlné sprchování i relaxační koupele i v malé panelákové koupelně. Vany vyrobené z akrylátu je navíc možné vybavit hydromasážním systémem, který vaši koupelnu promění na luxusní wellness, bez ohledu na její minirozměry.

Pokud je vaše koupelna až tak malinká, že se do ní nevejde ani nejmenší typ asymetrické vany, zkuste ji vybavit hlubokou sprchovou vaničkou se sedátkem, ve které se mohou pohodlně vykoupat aspoň vaše děti, či domácí mazlíčci. Seniorům a dospělým tato mini vana poskytne možnost při sprchování se pohodlně posadit a dopřát si aspoň relaxační koupel nohou. RAVAK nabízí čtvrťkruhové hluboké sprchové vaničky se sedátkem Sabina v rozměrech 80 a 90 cm.

 

upravené 3.png