Novinky – Dodavatelé

Skleněné designové vypínače na Obzoru

OBZOR, výrobní družstvo Zlín |

Ještě před několika málo lety bylo využití skla v interiéru minimální, aplikovalo se více méně jen v podobě mozaikových obkladů koupelen a kuchyní.

V dnešní době ale popularita tohoto materiálu narůstá, velmi oblíbenou variantou je především sklo lakované. To nabízí širokou škálu velikostí a barevnosti, kterou je možno volit tak, aby ladila, nebo naopak kontrastovala s vybavením domácnosti. Na využití lakovaného skla vsadil i český výrobce vypínačů a zásuvek Obzor Zlín.

sklenene vypinace decente 1.jpg

Skleněné vypínače Decente Obzor

Přední čeští designéři a designérky jsou si velkého vlivu vypínačů a zásuvek na vyznění interiéru vědomi. Jsou jeho neodmyslitelnou součástí a jejich správný výběr by měl podpořit celkový dojem z realizovaného konceptu, neboť kvalita designu se projeví zejména v detailech a jejich sladění. Jak velký vliv mají právě tyto detaily na celkový vzhled místností, popisuje interiérová designérka Kristýna Jandíková: „Často se stává, že se velmi pečlivě vybírá veškeré vybavení domácnosti, ale zapomene se na vypínače. Zvolí se obyčejné celoplastové, což následně může celé vyznění interiéru shodit. Proto je důležité pečlivě řešit i detaily, a to s přihlédnutím k celkovému konceptu místnosti.“ (www.xtina-design.cz)

Architekt a designér Marek Slovák ze společnosti Mes Design tento pohled dále rozvíjí: „Pro zásuvky Obzor jsem se rozhodl kvůli jejich uměřenému provedení, které doplňuje koncept bytu a jeho celkové sladění s použitými tvary. Jsou ve shodě s celkovou liniovou a funkční koncepcí jednoduchého a hlavně účelného designu, kterou právě zásuvky Decente podtrhují. Velmi kladně hodnotím jednak barevnou škálu nabízených skleněných rámečků, jednak funkčnost a pohodlné užívání. Navíc si elektromontážní firmy chválí jednoduchou manipulaci při osazovaní. Velkým plusem zásuvek je i to, že jsou vyrobeny přímo v České republice. Jelikož převážně pracuji s funkčním a čistým designem, splňují tyto zásuvky přesně to, co jsem od nich očekával.“ (www.mesdesign.cz)

 

Novinky 2015–2016

Oblíbený design v minimalistickém stylu využívá přírodních ušlechtilých materiálů – skla, dřeva a kovu. Rámečky působí luxusně a lze je kombinovat až do čtyřnásobného vodorovného i svislého provedení. V roce 2014 se řada Decente rozšířila o novou barevnou škálu skleněných rámečků i o cenově dostupnější (ekonomickou) variantu PLEXI v provedení bílé a černé. V roce 2015 Obzor představí další rozšíření skleněných vypínačů, které představí letos na Designbloku v termínu 22. – 27. 10. 2015, Superstudio Průmyslový palác v prostoru Výstaviště Praha Holešovice.

 

obzor.jpg

 

 

www.obzor.cz