Novinky – Inspirace pro bydlení

Seznamte se - barva roku 2017 Greenery

interiery.cz |

Nejste zrovna milovníkem zelené barvy? Přesto tuto sytě zelenou prostě budete milovat! Už kvůli její symbolice, díky které ji společnost Pantone vybrala pro letošní rok.

Každý rok se koná dvoudenní tajná schůzka představitelů nejrůznějších barevných standardů, na které vyberou barvu pro daný rok. Pantone je přední světová společnost zabývající se barvami. Pro každý rok stanoví barevný odstín, kterým se řídí nejen módní průmysl, ale specialisté napříč všemi odvětvími. Loňskému roku vládly hned dvě barvy, respektive jejich kombinace - pastelová růžová a modrá (Rose Quartz a Serenity).

Pro rok 2017 byla vybraná svěží zelená barva s názvem Greenery. Představte si malé čerstvé zelené lístky stromu na jaro - tak to je přesně ta barva, která letos bude podle Pantone kralovat. Tedy konkrétní číselný kód ostínu je - Pantone 15-0343.

 

greenery-jpg.jpg

 

Prostřednictvím barev lze vyjádřit všemožné pocity i postoje. Pantone dělá vlastně něco podobného jenom opačně, volí takovou barvu, která bude představovat a prezentovat společenskou náladu i postoj, které se v globální kultuře odehrávají.

A co o odstínu čerstvé zeleni ve stručnosti říká Pantone?

"Osvěžující a revitalizující odstín, zeleň je symbolem nových začátků. Evokuje první dny na jaře, kdy se oživuje a probouzí příroda. Přiměje, aby se lidé zhluboka nadechli, okysličili a oživili. Zeleň je v přírodě základní neutrální odstín. Čím více jsou lidé ponoření v moderním životním stylu, tím větší je jejich vrozená touha ponořit se do fyzické krásy a vnitřní jednoty světa přírody."

Na webu Pantone najdete video představující barvu roku a také vhodné barevné kombinace, které k "zeleni" ladí.

 

Seznam produktů v zelené, které jsme pro vás vybrali z našeho portálu: