Novinky – Inspirace pro bydlení

Sedací nábytek do obývacího pokoje

interiery.cz |

Obývací pokoj si asi jen ztěží lze představit bez sedací soupravy, případně křesla a taburetu. Vybrali jsme pro vás inspirační i produktové fotografie sedacího nábytku vhodného do obývacího pokoje.

Sedací nábytek v obývacím pokoji hraje nejdůležitější roli. Před výběrem je zásadní si položit několik následujících otázek a ty poté při samotném výběru zohlednit. Kdo bude sedací nábytek především užívat? Jsou v rodině děti a jak staré? K jakému účelu bude sedací nábytek nejčastěji sloužit (sezení, relaxace, příležitostné nebo každodenní spaní)? Zvažujte také velikost a tvar nábytku v návaznosti na prostorové možnosti interiéru, ve kterém nábytek plánujete umístit. A aby vše ladilo a bylo na pohled příjemné, přemýšlejte také nad zvoleným materiálem, barvami a celkovým stylem sedacího nábytku.

Sedací soupravy

Jednou z nejvýraznějších dominant z vybavení obývacího pokoje jsou bezesporu sedací soupravy. Můžete vybírat z nepřeberného množství stylů, materiálů i provedení. Velmi oblíbené jsou rohové sedací soupravy a sedací soupravy s lenoškou, které jsou ideální pro relaxování. Někdo však upřednostní třeba rovnou sedací soupravu zkombinovanou s křeslem či taburetem. Rozkládací varianta je funkčním prvkem v obytném prostoru, díky němuž u vás mohou klidně přenocovat hosté.

 

Osaka sedací souprava v šedé látce.jpg

Osaka sedací souprava v šedé látce

 

Osaka rohová sedačka s opěrkou hlavy   /   Sedačka Fun Tastic 3-Sitzer   /   Kožená rohová sedací souprava Presto 2

 

Stockholm.jpg

Stockholm sedací souprava v černé kůži s rozkládáním

 

Křesla

Křeslem skvěle doplníte sedací nábytek v obývacím pokoji. Dokonce ani nemusí být shodné se sedací soupravou. Pokud zvolíte jednoduchou nenápadnou sedací soupravu, můžete zvýraznit křeslo jako solitér a vybrat nějaký výrazný kousek, který na první pohled v prostoru zaujme.

Angels Wings modré křeslo.jpg

Angels Wings modré křeslo

 

Lenoška Hera   /   Boston křeslo naklápěcí   /   Grand Duc křeslo

Schelly křeslo látkové   /   Chandler Ušák růže   /   Osaka křeslo v burgundy látce

Taburety

Taburety jsou malá a šikovná sedátka, která využijete, pokud k vám zavítá větší množství hostů. Nebo jej pohodlně využijte jako podnožku k sedací soupravě či křeslu. Přidanou hodnotu nabídne funkční taburet, který lze rozložit v lůžko.

Lavice Julietta   /   Carlton taburet   /   Čalouněný taburet Destine

Xtra rozkládací taburet v šedé látce.jpg

Xtra rozkládací taburet v šedé látce

Sedací nábytek - inspirační fotografie

Více inspirace pro vaše bydlení