Novinky – Inspirace pro bydlení

Rolety oknu sluší

interiery.cz |

Rolety neslouží pouze k ochraně před slunečními paprsky a nežádoucími pohledy zvenčí. Jedná se rovněž o vkusný doplněk interiéru.

Vhodným výběrem látky, barvy, designu získáme efektní dekorační prvek.

Látkové rolety se dají lehce sladit se zbytkem vybavení, ať už jde o potahy, koberečky, polštářky a jiný textil. Je-li člověk zručný, může si rolety vyrobit i sám, nicméně očekává-li člověk úplný komfort, pak je lépe vybrat rolety na profesionální úrovni. Rolety lze vybírat vnitřní, střešní, předokenní, jak kdo potřebuje.

2_1.png

Klíčové faktory pro výběr

Rozhodující je vždy kvalita provedení, materiál, způsob ovládání (motorické, mechanické), barva, design. Vybrat správnou roletu je stejné, jako vybírat ženě šperk. Musí zkrátka vašemu oknu slušet. Rolety vybíráme i podle toho, jakou funkci má plnit, protože každý materiál plní jinou úlohu. Někdo si rád pospí a vadí mu ranní sluneční paprsky, druhý pro svůj spánek potřebuje naprostou tmu a ruší jej světlo pouličních lamp. Záleží také na tom, zda se během léta chceme chránit před otravným hmyzem.

 

Stínící technika a ochrana před hmyzem

Každodenní život bez stínící techniky by byl zatraceně těžký. Tak jako vše jde kupředu, prošla si značným vývojem i stínící technika, výsledkem je větší kvalita, lepší propracování, širší výběr a možnost kombinovat rolety a ochranné sítě proti hmyzu.

Jaké typy rolet jsou k mání?

Ve světě rolet si vybere opravdu každý. Od dekorativních, střešních, přes blackout (zatemňujících), římských rolet, až po předokenní. Materiálů na výběr je také dost: bambusové, látkové, papírové a další.

 

Otázky před koupí rolety

Důvodů, proč si pořídit rolety se najde nespočet. Každý si před jejich pořízením musí položit několik otázek. K čemu mají primárně rolety sloužit? K ochraně před slunečními parsky, zvědavými pohledy zvěnčí, mají ozdobit okno a ladit se zbytkem interiéru? Nebo dáte přednost venkovnímu stínění, které bude sloužit i jako architektonický prvek? Má zamezit i tepelným ztrátám? Položte si tyto otázky a hned vám bude jasné, který typ rolet zvolit.