Novinky – Inspirace pro bydlení

Proč si do své kuchyně pořídit kávovar?

interiery.cz |

Také milujete nebo potřebujete kávu a tak si ji dáváte každý den? Pokud ano, nemusíte ji vždy vařit klasicky, zalitím v hrnečku. Hitem poslední doby jsou kávovary.

Když se podíváte na test kávovarů, můžete zjistit, jaké možnosti na našem trhu existují a které jsou ty nejlepší. A my se podíváme na to, proč si kávovar pořídit.

Snadná příprava každé kávy

Prvním důvodem je to, že vaše káva bude připravena opravdu velmi rychle. Zapomeňte na dávkování do hrnku, nebo vaření vody v konvici. Stačí stisknout tlačítko a za několik desítek vteřin můžete mít připravenou naprosto dokonalou kávu. Hitem se v tomto směru stávají takzvané automatické kávovary, které opravdu fungují tak, jak je popsáno.

shutterstock_222414250.jpg

Výběr je bohatý

I když se jedná o varianty pro domácí použití, najdete mezi nimi řadu takových, které jsou opravdu kvalitní. Potvrzuje to i web www.rankito.cz, který se zaměřuje na testy a hodnocení různých produktů pro domácnost. Když se podíváme na to, jaký kávovar můžete pořídit, je dobré zvolit si jeden z těchto segmentů:

  • Pákové kávovary
  • Kapslové kávovary
  • Automatické kávovary
  • Překapávače kávy
Jura Impressa E8.jpg

Jura Impressa E8

Ceny jsou příznivé

Potěší také pořizovací ceny jednotlivých kávovarů. Pokud jste si mysleli, že jde o něco skutečně drahého, přesvědčíme vás o opaku. Třeba takový kávovar na kapsle lze pořídit za cenu okolo tisícikoruny. Pokud pijete kávu jednou za čas, rozhodně s ním vedle nešlápnete. Pokud jde o variantu pákovou, vyjde na pár tisíc. Ani to není nijak výrazný výdaj.

Espresso DeLonghi Eletta.jpg

Espresso DeLonghi Eletta

Chuť jako z kavárny

Chcete nejenom jednoduchou přípravu, ale záleží vám také na chuti kávy, kterou si po ránu, nebo kdykoliv během dne dáte? Pokud ano, je to také jeden z důvodů, proč si pořídit kávovar. V hrnku zalitá káva nikdy nebude chutnat tak dokonale. Je to nejenom samotným systémem přípravy, ale je to i správnou teplotou, nebo také správným tlakem.