Novinky – Inspirace pro bydlení

Praktické a krásné rozkládací jídelní stoly, které šetří místo

interiery.cz |

Inspirujte se chytrými a funkčními stoly do jídelen. Fotografie a videa těch nejzajímavějších stolů vás zaručeně zaujmou.

Důležitou součástí každé domácnosti je bezpochyby jídelní stůl, který bývá umístěný buď v jídelně, nebo v kuchyni. Jídelní stůl je určitý středobod domácnosti, protože často se rodina setkává spíše v kuchyni než v obývacím pokoji. Jídelní stůl je vhodným místem nejen ke společné večeři či obědu, ale například i k rodinné poradě a posezení s přáteli. Nejčastěji jsou jídelní stoly zhotovené ze dřeva, skla, kovu či kombinace těchto materiálů. Lze vybírat z kulatých, čtvercových nebo obdélníkových jídelních stolů. Objevují se ale i jiné zajímavé a asymetrické tvary.

Montecarlo jídelní stůl rozkládací.jpg

Jídelní stůl Montecarlo - Cattelan Italia

 

Jídelní stůl Azimut - Cattelan Italia

  

Praktickou vlastností jídelního stolu je možnost rozkládání. Neochudíte se o možnost velkého stolu, ale zároveň šetříte prostor, pokud stůl složíte. Oceníte ho vždy, když k vám zavítá početnější návštěva, nebo se sejde celá rodina u příležitosti nějaké oslavy.

Rozkládací stůl Daytona - Cattelan Italia

 

A zcela jistě jim jejich praktičnost neubírá na kráse. O tom se můžete přesvědčit na fotografiích. Kvalitní zpracování zajistí, že téměř nespatříte místo, kde je stůl prodloužený. Mechanismy rozkládání stolů jsou řešené různými způsoby a samotné ovládání je velmi pohodlné a jednoduché.

Jídelní stůl a židle Girado - Team 7

  

spojené fotky stůl.jpg

Rozkládací stůl Targa - Cattelan Italia

  

Stůl Orbital byl navržen designovou společností Pininfarina ve spolupráci s technickým týmem Calligaris, který vynalezl důmyslný otevírací mechanismus. Po rozložení je stůl vhodný až pro 10 osob.

Stůl Orbital - Calligaris

  

Zdroj: Youtube - Calligaris Orbital

  

Stůl Flaye lze díky revoluční synchronní technice výsuvu prodloužit v několika sekundách o 100 cm. Jedním otočením ruky záskáte další čtyři místa k sezení. Přesně vyfrézovaná zaoblení hran dávají vyniknout přírodnímu dřevu a vědomě zviditelňují jádro desky složené ze tří vrstev odolných proti deformaci.

Rozkládací stůl Flaye - Team 7

  

Zdroj: Youtube - Team 7 Flaye

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.

Jídelny:

- INSPIRAČNÍ FOTOGRAFIE

- PRODUKTY