Novinky – Dodavatelé

Práce vestoje – nový trend práce v kanceláři

TOP OFFICE |

V posledních letech se čím dál více mění klasické uspořádání pracovišť na moderní pracovní prostory. Aktuálním velkým trendem jsou pracovní stoly určené pro práci ve stoje.

Zásadní problém práce s počítačem tkví v nadměrném sezení (až deset hodin denně), které může po letech přinést nepříjemné zdravotní komplikace, proto je dobré zvážit variantu práce ve stoje či kombinaci sezení a stání.

Zdravotní rizika spojená s dlouhodobým sezením

Dlouhodobé sezení představuje riziko nedostatku pohybu a naše svaly jsou namáhané nerovnoměrně. To může způsobovat následující zdravotní problémy:

  • Bolesti zad
  • Ztuhlá páteř
  • Zvyšování tělesné hmotnosti
  • Zhoršování zraku
  • Syndrom karpálního tunelu
  • Hemeroidy

 

DGA162+DGZ003+DGZ004+DGZ001+DGK162+DGZ007+ZGZ003.jpg

Výškově stavitelný stůl Top J

 

Výhody práce vestoje

Prací vestoje se zbavíte výše zmiňovaných negativních dopadů na zdraví člověka, které přináší časté a dlouhé sezení. Práce vestoje přináší následující pozitiva:

  • Zapojujete více svalů v těle
  • Stojíte rovně a nehrbíte se
  • Lépe se soustředíte na pracovní úkoly, máte vyšší produktivitu
  • Máte tendenci více se hýbat (pocházení, přešlapování)

 

TOP E.jpg

Výškově stavitelný stůl Top E

 

Jak tedy začít a správně pracovat ve stoje?

Nejlepším řešením pro práci vestoje je bezesporu polohovatelný pracovní stůl, jehož výšku si můžete libovolně nastavit. Zpočátku se doporučuje začínat postupně a na nový způsob práce si pomalu zvykat tak, že budete nejprve střídat práci vestoje a vsedě. Nenechejte se odradit možnou bolestí zad a nohou, což je přirozená reakce těla na novou pracovní polohu. Vhodné je, pokud si svoje pracovní místo uzpůsobíte tak, že budete moci využívat obě varianty .– jak vsedě tak i vestoje, pro což je nejvhodnější volba již zmiňovaný výškově stavitelný stůl.

 

Výškově stavitelný stůl Top J

Design by Christina Strand and Niels Hvass.

Tato řada je perfektní symbiózou svobodné improvizace a funkčního řešení, se zkosenými hranami stolu, které vytvářejí mimořádnou atmosféru. Změna vaší polohy (ze sedu do stoje a naopak) u výškově nastavitelných stolů Top J zvýší vaši výkonnost a schopnost soustředit se. Pracovní desky jsou z materiálu MFC a CPL v bílé barvě.

Elektrický pohon LINAK. Provedení stolu Top J Solo je jedinečné v jeho základu z betonové desky.

 

DGA147+DGZ002.jpg

Výškově stavitelný stůl Top J

 

Výškově stavitelný stůl Top E

Design - Kvalita - Trend

Toto jsou jedny z nejlépe funkčních elektrických nastavitelných stolů v naší nabídce určené k udržení vašeho soustředění a výkonnosti. Stoly Top E mají několik možností provedení, jako například nohy stolu ze dvou, nebo tří částí a umístění tlačítek ovládání. Elektrický pohon LINAK.

 

DZA164_.jpg

Výškově stavitelný stůl Top E

 

Výškově stavitelný stůl Top O

Funkčnost - Trend - Cena

Elektricky nastavitelné stoly zvyšují Vaši denní pracovní výkonnost. Stoly Top O mají několik výhod: motor pracuje velmi tiše a spotřebovává malé množství energie. Také si můžete vybrat ze dvou designových typů nohou stolu a přidat i čalouněné paravány, aby zvuk ještě lépe pohltily.

 

vyskove stavitelny stul TOP O 1.jpg

Výškově stavitelný stůl Top O

 

Více inspiračních fotografií od Top Office