Novinky – Dodavatelé

Poslední trendy v oblasti výroby matrací

MATERASSO Slovakia |

Nešetřete na věcech, se kterými trávíte nejvíce času. Každý má jiné, ale v jednom se shodneme. Všichni prospíme alespoň třetinu života.

Lepší spánek znamená lepší život

Protože spánkem trávíme tolik času, jeho kvalita je nesmírně důležitá. Pokud se budíte rozlámaní i přesto, že spíte dostatek hodin, pijete meduňkový čaj jako o závod, větráte před spaním, necháváte monitory svítit někde jinde než v ložnici a vůbec, snažíte se o kvalitní spánek všemi způsoby, pak pro vás máme radu nad zlato. Zkuste vyměnit matraci za novou a kvalitnější.

Zasněte se

Představte si, že uleháte do postele po náročném dni a cítíte absolutní pocit uvolnění. Matrace přesně kopíruje křivky vašeho těla, tvoří oporu pro vaši kostru tam, kde to po celodenním sezení u počítače potřebuje. Okamžitě usínáte.

Zdá se vám krásný sen, přesně takový, jaký jste si představovali. Probouzíte se odpočatí a plní energie. Žádná potřeba posouvat budík, jen se lehce protáhnete a s elánem vyrazíte do nového dne. Chtěli byste to zažít?

Změňte matraci, změní vám to život

Všichni hledáme univerzální „zlepšováky” pro život. Nejčastěji jsou to aplikace, chytré domácnosti, „life hacky” z blogů úspěšných lidí a většinou zapomínáme na ty nejzákladnější změny. Tady je nejlepší „life hack”.

O spánku se mluví jako o droze, nebo spíše léku zvyšujícím výkon. Má velmi pozitivní vliv na fyzickou stránku, paměť, učení i kreativitu člověka.

Nejnovější technologie z laboratoře pro kvalitní spánek

Když už je řeč o aplikacích a chytrých domácnostech, věděli jste, že už existují i chytré postele? Vlastně téměř vše, co vás napadne z oblasti spánku a technologie už někdo zkoušel vymyslet a uvést do provozu. Teplotní čidla a regulátory, které se starají o perfektní teplotu kolem vás, ani monitorovací zařízení v matracích, už nejsou záležitostí vzdálené budoucnosti.

Vaše postel vás sleduje. Přijde vám to jako sci-fi?

Aplikacemi v telefonu můžete ovládat téměř vše, od tvaru postele, přes teplotu, až po měření a zaznamenávání vašeho spánkového rytmu. Nedávno vstoupila do prodeje i přikrývka, která se umí sama ustlat. Nebo postel, která vás doslova sleduje když spíte a data pak zaznamenává do vašeho telefonu.

Ve Španělsku dokonce vynalezli matraci, která majiteli pošle notifikaci, když se na ní děje podezřelá aktivita jako například možná nevěra partnera. Zda byste takovou chtěli, to už necháme na vás.

 

Chytré spaní

Instalování různých funkčností do matrací není novinkou. Existují například čidla, která měří, jakým způsobem vaše tělo vyvíjí tlak na matraci při spánku a na základě toho vám elegantně navržený program vybere tu pravou matraci přímo pro vás.

Měření a odbornou pomoc s výběrem matrací provádí například společnost Materasso.

RTEmagicC_xsensor-logo.jpg

Obrázek: Technologie XSENSOR, Zdroj: www.materasso.cz

Jáchyme, hoď ho do stroje. A co potom?

Pojďme se ale trochu vrátit na zem. U matrací se pak měří různé hodnoty. V zásadě jsou hlavními faktory při výběru matrace rozměry, tvrdost a materiál. podrobněji je to popsané v článku Jak si vybrat opravdu pohodlnou matraci na míru?.

I materiály pak podléhají nejnovějším technologiím a nemusí jít hned o matraci typu „létající koberec”.

Poslední trendy v oblasti typů matrací a jejich materiálů

Matrace se zónováním

Když ležíte, vaše tělo zatěžuje matraci jiným způsobem v místě, kde máte ramena než například tam, kde leží vaše kotníky. Zpravidla jsou tak nejvíce namáhaná místa časem proleželá. Proto vznikly matrace se zónováním. Mají povrch rozdělený do několika pásem. Může jich být maximálně sedm a každé má jinou tuhost. Platí pravidlo, že čím více zón matrace má, tím je kvalitnější.

zonova-matrace-vysvetleni-materasso.png

Obrázek: Matrace se zónováním, Zdroj: materasso.cz

Matrace se zónováním jsou především pro lidi, které trápí zdravotní problémy způsobené nekvalitním spánkem nebo jako prevence takových potíží. Také nejsou nejlepším řešením pro děti, protože ty jsou menší než dospělí a nedosáhnou správným způsobem na zóny.

Sendvičové matrace

Dokážete si představit, jak vypadá sendvič? Sendvičové matrace vám s hladem nepomohou, ale za to vám poskytnou vysoký komfort a výrazně delší životnost než jiné typy matrací. Jde totiž o spojení vrstev různých materiálů. Jde tak docílit speciálních požadavků, jako například vzdušnosti a zároveň pevnosti spojením kokosových vláken a latexové hmoty či dalších kombinací.

Sendvičové matrace také nabízí uživateli více stupňů tvrdosti a celkově velký výběr různých provedení. Nejčastějším materiálem je tzv. studená pěna. Zajišťuje výbornou cirkulaci vzduchu a matrace tak nezatuchnou. Dalším častým materiálem je latex. Ten má zase dobrou pružnost a velmi dlouhou životnost.

Další materiály pro výrobu zónových a sendvičových matrací

Eliocell a PUR pěna

Tento materiál prošel v poslední době rozsáhlým vývojem. Poskytuje vysoký stupeň komfortu a zdravý spánek.

SWISS pěna

Pěnové matrace byly jedničkou na trhu, dokud nepřišla nová technologie ze Švýcarska, která se vyznačuje stálými vlastnostmi i v problematických podmínkách jako je například vlhkost nebo změny teplot.

0016_SWISS ErgoFlex.jpg

Obrázek: Sendvičová matrace ze SWISS pěny, Zdroj: materasso.cz

Líná pěna

Jinak se jí říká paměťová pěna. Můžete se do ní zabořit a matrace bude dokonale kopírovat tvar vašeho těla. Nabízí tak skvělou o oporu a nikde netlačí. Nebrání ani cirkulaci krve a přispívá ke zdravému spánku. Často tento materiál volí lidé po operacích kloubů či zad nebo jen lidé, kterým paměťová pěna vyhovuje.

3684856_materasso-sk-v0.jpg

Obrázek: paměťová pěna, Zdroj: Materasso.cz

 

Pružinové matrace

Skvěle se odvětrávají a přizpůsobují vašemu tělu díky vnitřním taštičkám s pružinami.

0303_AMERIKA.jpg

Obrázek: Pružinová matrace, Zdroj: materasso.cz

BIO matrace

Pokud vám myšlenka ekologie není lhostejná, můžete si vybrat BIO matraci. Není podmínkou, aby byla z přírodních materiálů. Její výroba však musí probíhat v souladu s ekologickými standardy.

Často se vyrábí z pěn na bázi přírodních olejů. Ropa je tak nahrazena například ricinovým olejem. Využívá se například i ekologických lepidel s nejvyšším stupněm certifikace zdravotní nezávadnosti.

206(1)_materasso-matrace-partner-biogreen-24-1-1.jpg

Obrázek: Matrace z přírodních materiálů, Zdroj: materasso.cz

Matrace z přírodních materiálů

Přirozený návrat člověka k přírodě probíhá i v oblasti matrací. Ostatně, co je přírodě bližší, než spánek? Paradoxně je tak součástí posledních trendů v oblasti výroby matrací testování a zapojování přírodních materiálů do výroby. Přírodní matrace neobsahují žádné syntetické látky.

Jsou tak vyhledávané především lidmi, kteří mají problémy s termoregulací nebo se snášením syntetických látek. Přírodní materiály se také vyznačují velmi dlouhou životností.

Zdravotní matrace

Technicky vzato je každá kvalitní matrace zdravotní. Aby však mohla získat certifikát, že se skutečně jedná o zdravotní matraci, musí plnit určité podmínky. Je třeba, aby byla hypoalergenní, hygienická nebo určená pro osoby, které jsou upoutány na lůžko.

Skutečnou zdravotní matraci tak poznáte právě podle certifikátu.

Comfort_antibacterial_Oliva_2018_CZ.jpg

Obrázek: Zdravotní antibakteriální matrace, Zdroj: materasso.cz

 

Ortopedická matrace

Hodně sportujete, nebo zkrátka hledáte matraci, která vám zaručeně poskytne stabilní oporu pro vaše tělo? Pak jděte cestou ortopedické matrace. Je totiž přísně testována, aby dokázala správně rozložit váhu vašeho těla.

Antibakteriální matrace

Je nejlepším řešením pro alergiky nebo pro ty, kteří si potrpí na spaní v dokonale čisté posteli. Je vysoce hygienická a nepustí k vám roztoče ani bakterie nebo plísně.

Buďte náročným zákazníkem

Všechny výše zmíněné typy a materiály matrací se samozřejmě různě kombinují. Při výběru matrace je nejdůležitější, co vám osobně vyhovuje. Jakou máte rádi tvrdost matrace. Rozměr i materiály by měly být rovněž podle vašich preferencí.

Kombinací je ale spoustu a je lehké se v tom ztratit. Proto vám s výběrem ideální matrace poradí odborníci. Najdete je například ve specializovaných prodejnách po celé České a Slovenské republice. Hledejte obchody, které prodávají výrobky od slovenské firmy Materasso. Pokud chcete mít největší výběr produktů i obchodů, podívejte se do pražských prodejen.

Ať už jste milovníci hi-tech vychytávek či vyznavači klasiky, zaručeně najdete to, co potřebujete.