Novinky – Inspirace pro bydlení

Obývací pokoje: jak z něj udělat srdce našeho domova

interiery.cz |

V obýváku trávíme nejvíc času. Většinou na pohovce, na křesle nebo na huňatém koberci u krbu. Sledujeme televizi, povídáme si s rodinou a vítáme tu i svoje návštěvy.

Jak z něj vytvořit prostor, ve kterém se budeme cítit příjemně? Tady jsou tipy.

 

foto1.jpg

Obývací pokoj s krbem

 

Nezastavte obývací pokoj nábytkem

Pryč jsou doby, kdy měl každý doma stěnu. Většinou s prostorem bojujeme, zvlášť ve velkých městech. Proto je lepší, když nábytek do obýváků vyberete s citem a omezíte se jen na stolek pod televizi, konferenční stůl, případně pár závěsných skříněk, kam schováte časopisy nebo elektroniku.

Nemějte televizi jako centrum prostoru

Televize omezuje naši mezilidskou komunikaci. Nedávejte tedy televizi dominantní prostor, ideální je umístit ji do jiné místnosti, nebo alespoň zakrýt za závěs nebo do skříňky.

Koberec

Kusový koberec do obýváku si vyberte podle barvy doplňků, dodá prostoru teplo a “pocit domova”. Velmi oblíbené jsou koberce s vysokým chlupem, vypadají v prostoru skvěle. Ale záleží na vašich preferencích a na tom, jestli vám bude vyhovovat jeho náročnější údržba.

 

foto2.jpg

Obývací pokoj v rodinném domě

 

Pohodlí křesel a pohovky

Područky na sedací soupravě a křesle. Při koupi křesla se zaměřte na to, jestli má pro vás vhodnou výšku, hloubku a jestli se v něm cítíte pohodlně. Není nic horšího, než koupit pohovku, která je sice designová, ale nikdo na ní nechce sedět.

 

foto3.jpg

Světlá pohovka

 

Maximalizujte zeleň

Květiny jsou důležité a zároveň dodají každému prostoru na kráse. Zlepší vám náladu a bude se vám snáz dýchat, protože čistí vzduch. Je to zkrátka kus přírody ve vašem domě.

Flexibilní osvětlení

Nemyslíme jen lampy a lustry do obývacího pokoje, ale také rolety a závěsy, díky nimž si sami ovlivníte množství světla, které bude během léta pronikat dovnitř. Během zimních večerů zas dodáte místnosti více tepla, pokud budete mít na oknech závěsy.

 

foto4.jpg

Interiér malého bytu