Novinky – Inspirace pro bydlení

Oblíbený skandinávský styl je útulný i minimalistický zároveň

interiery.cz |

Tento interiérový design ze severu rozhodně není chladný, ba naopak vzhled přírodního dřeva a látkové potahy vytvoří příjemný a hřejivý domov.

Skandinávský styl hraje velmi výraznou roli v interiérovém designu a není se čemu divit, protože je velmi nadčasový, jednoduchý a zároveň útulný. Samotný název nám napovídá, kde styl vznikl. Stal se však velmi oblíbeným i za hranicemi severských zemí.

Lugano postel v bílém laku.jpg

Lugano postel - BoConcept

 

Základní znaky stylu:

- světlé neutrální barvy

- přírodní materiály

- otevřený vzdušný prostor

- velká okna

 

Ve Skandinávii je většinu roku nedostatek světla, proto si ho tamní lidé váží a umí s ním velmi dobře pracovat. Právě kvůli nedostatku světla hrají primární roli světlé barvy v interiéru (bílá, krémová, smetanová, světle šedá a odstíny přírodního dřeva). Pro doplňky a menší plochy se jako kontrast užívá tmavě šedá, modrá a černá. Kromě samotného nábytku je základem interiéru světlá či bílá výmalba a podlaha ze světlého dřeva (surové nebo lakované). A proč právě dřevo? V severských zemích je ho dostatek a nábytek z přírodního dřeva přináší určitý soulad interiéru s přírodou. Světlost interiéru podpoří také velká okna a vzdušný prostor bez zbytečných příček a tmavých koutů.

Illusions svícen černobílý.jpeg

Illusions svícen - BoConcept

 

Dekorace a doplňky

Přestože se severský styl příliš nezakládá na dekoracích a doplňcích, nelze je zcela opomenout. Zejména polštářky, plédy a přehozy vytvoří útulnou atmosféru a lze je kdykoli vyměnit. Celkové barevné ladění severského stylu je v neutrálních bílých a světlých odstínech a právě pomocí několika barevných výrazných doplňků lze vytvořit osobitý interiér, který nebude strohý a nudný.

produkty pohromadě.png

Vybrané doplňky - vše od BoConcept

 

Vybavení ve skandinávském stylu

 

 

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.