Novinky – Inspirace pro bydlení

Nábytek do předsíně se často podceňuje

interiery.cz |

Jestli se dá něco označit za vizitku domu či bytu, pak je to určitě předsíň. Jedná se o místo, které příchozí spatří jako první.

Tudíž by už zde neměla chybět patřičná atmosféra a cítit vůně domova. V podstatě je předsíň takovou vstupní bránou.

Při zařizování interiérů mnoho lidí myslí na kuchyni, obývák, ložnici a právě předsíni se dostává nejmenší pozornosti, což je škoda. Ačkoliv jde většinou o nejmenší prostor, tak nejvíce navštěvovaný. Předsíň po příchodu domů není zkrátka možné minout, pokud člověk neleze domů oknem. Dnes je již možné sehnat kompletní nábytek do předsíně, takže botník ladí se skříní či odkládací stěnou, poličkami či stoličkou.

 

Jak vybrat vhodný nábytek?

Důležitou roli při zařizování předsíně hraje její tvar a rozměry. Musíme brát ohledy na minimální prostor a důležité úkony. Jako například obouvání obuvi, přecházení uličkou se zavazadlem, sousedí-li předsíň se vstupem do jiné místnosti, bude-li dítě převážet po předsíni kolo do dětského pokoje či na balkón, míjení se dvou osob a podobně. Dnes je velmi oblíbený sektorový nábytek, který není otázkou pouze zařizování obývací místnosti. I předsíň by měla mít šmrnc. Rozhodnete-li se však pro nákup nábytku jednotlivě, pak vybírejte takové kusy nábytku, které budou ladit. V opačném případě se rozbije celkový dojem a předsíň bude působit chaoticky.

 

Vhodný materiál

Předsíň je poměrně zatěžovaný prostor, ať už se podlahy či nábytku týče. Povrch by měl být snadno udržovatelný, odolný a volte spíš světlejší barvy, pokud nemáte v předsíni dostatek denního světla.

Vhodné osvětlení

Jak jsme již zmínili výše, nemáte-li v předsíni dostatek denního světla, pak se zaměřte na světlé barvy a kvalitní osvětlení. Sklo a zrcadlo mohou být skvělými a praktickými doplňky. Většina předsíní, hlavně těch panelákových nemá dostatek přirozeného světla. S tímto pomohou lustry, bodové osvětlení, lampičky, LED osvětlení nebo orientační svítidla.