Novinky – Inspirace pro bydlení

Multifunkční prostor - spojení kuchyně s obývacím pokojem

interiery.cz |

Aktuálním trendem je propojená kuchyně s obývacím pokojem. Fotografie multifunkčních prostorů pro vaši inspiraci.

V současnosti je spojení kuchyňské a obývací části velmi oblíbeným řešením interiéru. Poskytuje to rodině možnost být v neustálém kontaktu. Příliš mnoho příček a malých pokojů působí stísněnějším dojmem, zatímco multifunkční prostor vytvoří vzdušný a otevřený prostor. Toto řešení je tedy vhodné jak do menších bytů, tak do prostorných interiérů. V případě oddělené kuchyně a obývacího pokoje je praxe většinou taková, že se rodina nejčastěji schází v jedné společné místnosti – v kuchyni. Tím pádem je obývací pokoj prázdný, a proto se zdá být řešení spojení kuchyně a obývací části jako velmi praktické.

Mood / Tetris / Esprit

   

spojené foto.jpg

Kuchyňská linka a obývací sestava Vao - Team 7

   

V případě zařizování multifunkčního prostoru je velmi důležité sladit dohromady kuchyňskou část s obývací – jedná se přece o jeden prostor, který by měl působit jednotným dojmem. Neexistuje jediné a správné řešení, jak uspořádat multifunkční prostor, protože vždy záleží na zvyklostech a životním stylu konkrétní rodiny. V zásadě je dobré pomyslně oddělit kuchyňskou část od obývací – např. barovým pultem, ostrůvkem, jídelním stolem nebo skříňkami.

Evolution / Open / Sax

   

3-Feel kuchyň s obývacím pokojem.jpg

Kuchyně a obývací pokoj Feel - Scavolini

   

V kuchyni je obzvlášť důležité dodržovat určitá pravidla o vzdálenostech a rozměrech než v obývacím pokoji. Kuchyňskou část je tedy radno řešit v první fázi. I samotný jídelní stůl, který tvoří základ bytu a společného prostoru, má svoje určité požadavky na prostor, aby sedící mohli pohodlně jíst či se odsunout od stolu. Obdélníkový stůl je méně náročný na prostor než stůl kulatého tvaru. Jídelní stůl by měl být v těsné blízkosti kuchyňské linky se snadným přístupem. Jako největší problémy multifunkčního prostoru se uvádí: pach, mastné páry a hluk domácích spotřebičů. Velmi důležitá je tedy kvalitní a dostatečně silná digestoř pro daný prostor.

Liberamente / Sax / Tetris

   

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.

Kuchyňské ostrůvky - inspirativní i nádherné