Novinky – Inspirace pro bydlení

Modrá je dobrá! Nalaďte se na pohodu s uklidňující modrou

interiery.cz |

Základní studená barva, která navodí klidnou atmosféru všude tam, kde rádi relaxujete.

Spolu se žlutou a červenou patří modrá k základním barvám, z jejichž kombinace vznikají další barevné odstíny. V základním dělení barev na studené a teplé je zcela jasné, že modrá se řadí ke studeným odstínům.

  

Terracotta svícny v odstínech modré.jpeg

Terracotta svícny - BoConcept

 

Je to barva vzduchu, vody a nebe. A stejně jako pohled vzhůru na modravá nebesa nebo nekonečnou mořskou hladinu i modrá barva v nás vzbuzuje pocity svobody a uvolněnosti. Symbolizuje klid, důvěru, lehkost, čistotu a pocit dálek. Upřednostňují ji unavení lidé toužící po klidu. Modrá je ale také oblíbená citlivých romantických jedinců, kteří mají bohatý vnitřní život a jsou spíše introverti.

Airport jídelní stůl.jpg

Airport jídelní stůl - Calligaris

 

Právě díky asociaci s klidem, vážností a pohodou je modrá ideální do prostorů, kde se věnujeme odpočinku, relaxaci, četbě, studiu či duševní práci. Jsou známy její účinky na psychiku i tělo – uspává, snižuje tep i krevní tlak. Modrou si tak vyloženě žádá ložnice, ale i dětský pokoj, pracovna a koupelna. V dětském pokoji je vhodnější žlutomodrá kombinace, která více podporuje schopnost soustředit se na studium.

  

Dip dye váza modrá.jpegUsine závěsné svítidlo kovové.jpegImola nízké křeslo látkové.jpegSun polštářek modrý.jpg

Dip dye váza - BoConcept / Usine závěsné svítidlo - BoConcept / Imola křeslo - BoConcept / Sun polštářek - BoConcept

  

Pozor na výběr a odstíny modré v koupelně – může působit až příliš chladně. Světle modrá dokáže opticky zvětšovat prostor – například je ideální na strop, čímž nám bude připomínat jasnou oblohu. Naopak modrá barva na podlaze je téměř tabu. V takovém prostoru bychom se necítili bezpečně s „pevnou půdou pod nohama“ právě proto, že si modrou spojujeme s vodou a nebeskou oblohou.

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.

Ostatní barevné inspirace:

- ŽLUTÁ

- ČERNÁ

- ZELENOMODRÁ

- BÍLÁ

- ČERVENÁ