Novinky – Inspirace pro bydlení

Moderní vybavení kuchyně.

interiery.cz |

Jak připravovat pokrmy snadno, rychle a prakticky?

Vývoj jde neustále kupředu, což platí pro všechny oblasti lidské činnosti. V současné době si můžete pořídit i moderní vybavení kuchyně, které vám zpříjemní přípravu snídaní, obědů i večeří.

Moderní kuchyňské vybavení nemusí být předražené

Pořízení nové kuchyně nepředstavuje nejnižší položku v rodinném rozpočtu. A peníze na účtu vám nebudou přibývat ani v případě, že si chcete do této místnosti obstarat moderní vybavení. Mnohé obchody ovšem pro zákazníky připravují slevové akce, které mohou pomoci ušetřit i desítky procent. Navíc se stačí podívat na weby jako např. Kuponer, kde naleznete slevy a slevové kupóny na jednom místě. Jenže jako vybavení by vlastně měla moderní kuchyň obsahovat?

Keramický dřez jako záruka kvality

Klasické kovové dřezy sice nemusely být nutně nekvalitní, ale měly své mouchy. Zato moderní keramické dřezy mají samá pozitiva. Jsou nejen stylové díky nevšednímu designu, ale nevyžadují také prakticky žádnou údržbu a disponují vysokou odolností proti poškození, vysokým teplotám i agresivním chemickým látkám. Díky tomu mají dlouhou životnost.

Hrnce a pánve z moderních materiálů

Hrnce a pánve jsou nedílnou součástí kuchyňského vybavení. Ačkoli nemusí být právě levné, když se např. podíváte na https://kuponer.cz/obchody/kulina-cz/, můžete najít výše zmíněné slevové akce. V každém případě plechovým hrncům a pánvím už odzvonilo. Dnes jsou využívanými materiály jako třeba nerez, titan, měď anebo litina. Všechny produkty by ovšem měly mít nepřilnavý povrch, aby se k nim pokrmy nepřichytávaly. Kuchyň si samozřejmě vybavte i tlakovým hrncem, jež umožňuje bezpečnou přípravu potravin, což se o dříve „narozených“ papiňácích rozhodně říci nedalo.

Pořiďte si kvalitní nože ve více variantách

Při přípravě pokrmů se samozřejmě neobejdete bez sady kvalitních nožů, které mohou být ocelové či keramické. Důležitá je ovšem také variabilita, protože by vám neměly chybět jak „klasické“ nože, tak vroubkované nože na pečivo či děrované nože na sýr, jež bývají zakončeny vidličkou. Ovšem pozor! Velmi podstatná je pravidelná údržba. Po použití byste je měli očistit a usušit, skladovat odděleně v blocích, aby se vzájemně netupily, a jednou za čas je naostřit za pomoci kvalitních ocílek a brousků.

Moderní pomocníci do kuchyně

V současné době si můžete pořídit pestrý sortiment různých pomocníků do kuchyně. Neměl by vám např. chybět odšťavovač, ale třeba také kávovar anebo mixér na smoothie, tedy na vitamínový koktejl, jež může být lékem na jarní únavu. Hodit se rovněž může sušička na ovoce, sendvičovač, topinkovač či rýžovar. Komfortnější přípravu pokrmů vám může zajistit i kvalitní kuchyňská váha.

Praktická kuchyň? Záleží i na jejím uspořádání!

Kuchyň by dnes neměla být pouze kvalitně vybavená, ale také moderně řešená. Předně musí být vhodně rozvržena kuchyňská centra, což platí především pro větší prostory, abyste zbytečně nepřebíhali z místa na místo. Záleží tedy i na optimálním zakomponování větších spotřebičů do kuchyňské sestavy. Stejně tak by měly být rychle dostupné nejběžněji používané předměty. Proto je umístěte buď pod pracovní desku, anebo do nejnižší úrovně horních skříněk.

Ideální umístění hlavní pracovní plochy je mezi dřezem a sporákem, přičemž by měla měřit minimálně 80 cm. Při přípravě pokrmů jsou velmi důležité rovněž světelné podmínky. Kromě centrálního světla v místnosti byste si měli pořídit silné světlo nad hlavní pracovní plochu. Využít lze např. bodové svítidlo či LED pásky. Výběr osvětlení do kuchyně přitom rozhodně nepodceňujte, neboť budete moci bez problémů připravovat pokrmy večer, a to bez zvýšeného rizika poranění.