Novinky – Inspirace pro bydlení

Moderní úložný prostor v ložnici, který přijde vhod v každé domácnosti

interiery.cz |

Úložný prostor - to je téma, které řeší každá rodina v jakémkoli typu bydlení. Inspirujte se moderními šatnami i skříněmi.

Více než designovou úlohu plní úložný prostor v interiéru funkci praktickou. V současných moderních interiérech, kde je kladen důraz na minimalismus, by se mohlo zdát, že postrádají úložné prostory. Dříve byly populární vysoké obývací stěny, které poskytovaly dostatek úložného prostoru. Zatímco ve skleněných vitrínách byl vystavený jídelní servis či broušené sklo, v sousední uzavřené skříňce se ukrývalo ložní prádlo, povlečení a třeba ručníky. Toto byste dnes těžko hledali v interiéru zařízeném podle moderních trendů. Tím ale vzniká nutnost vytvořit úložný prostor v jiné části bytu, aby byl domov stále uklizený.

Varius Free volitelné uspořádání skříně.jpg

Varius Free skříně - Presotto Italia

Skvělým řešením jsou šatny, které většinou navazují na ložnici. To si vyžaduje dostatek prostoru a nejčastěji se s tím lze setkat v rodinných domech nebo v nově postavených bytech. Ideálním řešením a možná i snem každé ženy je pak šatna se vstupem do vlastní samostatné koupelny.

Většina si možná luxus v podobě vlastní šatny kvůli prostorovým dispozicím nemůže dovolit, a proto lze úložný prostor řešit pomocí klasických vysokých nebo vestavěných skříní v ložnici. Praktické jsou skříně s výškou až ke stropu – nemusíte řešit prach na skříni a využijete každý centimetr jako úložný prostor. Přihrádky v nejvyšších těžko dostupných místech skříně nejlépe poslouží k ukládání sezónních věcí a oblečení. Pokud zvolíte zrcadlová dvířka, dosáhnete optického zvětšení pokoje.

Před výběrem konkrétní varianty vnitřního členění skříně je důležité zamyslet se nad samotným prostorem a tím, co zde bude uloženo. S pořádkem a přehledným uspořádáním svršků pomohou police, šatní tyče s ramínky, zásuvky, věšáky na kalhoty, úložný prostor na šátky a kravaty, přihrádky na boty, výsuvné šatní tyče a drátěné košíky. Důležitými doplňky do šatny i k šatní skříni jsou zrcadlo a křesílko či židle. Dostatečné větrání a kvalitní osvětlení jsou také nezbytné.

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.

Ložnice - inspirativní fotografie:

- POSTELE

- ÚLOŽNÉ SYSTÉMY V LOŽNICI