Novinky – Inspirace pro bydlení

Milujete kávu? Připravit si ji lze i doma

interiery.cz |

Jste velcí milovníci kávy a máte několik oblíbených kaváren, kam pravidelně chodíte? Dobré je vědět, že kvalitní kávu si můžete připravit i doma. Není to zase až tak složité, jak si možná myslíte.

Základem je pochopitelně kvalitní přístroj. My můžeme doporučit automatické kávovary Jura. Jejich lákadlem je hlavně to, že samotná příprava je velmi jednoduchá. Jak pokud jde o rychlost, tak i celkovou čistotu. V podstatě stačí stisknout tlačítko a připravit si šálek. Pokud jde o výběr, je k dispozici řada modelů, které nezklamou jak běžného, tak i náročnějšího milovníka tohoto nápoje.

 

1-4a.jpg

Kvalitní káva je základ

Cesta ke kvalitní kávě začíná pochopitelně u samotného přístroje, který vám ji uvaří. I ten nejlepší však nedokáže zázraky, pokud není zvolena kvalitní surovina. I na toto je třeba hledět a tak doporučíme kupovat kávu spíše ve specializovaných prodejnách, které svému sortimentu rozumí. Samozřejmě by to měla být káva zrnková, kterou si následně v potřebném množství namele váš kávovar. Pokud jde o typ, může to být:

  • Robusta
  • Arabica
  • Směs obou

Patříte-li mezi milovníky tohoto nápoje, jistě znáte rozdíly a víte, co vám chutná. A pokud ne, v prodejně vám jistě poradí, stejně jako vám dají i ochutnat.

Doma, ale i na cestu

Ráno, večer, nebo kdykoliv v průběhu dne stačí jenom vložit šálek a stisknout tlačítko. A rázem můžete relaxovat a užívat si tohoto skvělého nápoje také. Co ale v případě, kdy ho chcete mít u sebe kdekoliv venku? Není to problém. Stačí si pořídit designový KeepCup. Jedná se o speciální šálek, který je určený pro toho, kdo si chce vzít kávu s sebou. Nadchne nejenom svým zajímavým a stylovým provedením, ale rozhodně vás nadchne také svým kvalitativním zpracováním. Můžete si být jisti, že káva v něm bude teplá i po delší dobu. Ideální volba například do auta, nebo na procházku po městě.

1-8.jpg