Novinky – Inspirace pro bydlení

Knihovny, které jednoznačně vybočují z řady

interiery.cz |

Říkáte si, co je na „obyčejné“ knihovně zvláštního? Přesvěčte se, že knihovna nemusí být nudná a může se stát zajímavou dominantou v interiéru.

Knihovna se stala již tradičním a běžným kusem nábytku snad ve všech domácnostech. Jako knihovnu označujeme otevřený úložný prostor skládající se z několika polic nebo policových oddílů, které slouží k ukládání především knih, ale i dekorací, květin, fotografií či hudebních nosičů. Nejběžnějšími materiály pro výrobu knihoven jsou dřevo, kov a sklo. Lze je umístit buď ke zdi, do rohu nebo volně do prostoru. Zvolit můžete variantu se zadním panelem nebo bez zadního panelu (úložný prostor je přístupný ze dvou stran).

A 33285_mod.jpg

Modus knihovna - Presotto Italia

Designéři a tvůrci nábytku si rádi pohrávají s tvary zdánlivě obyčejných věcí a dávají jim novou formu. Často kombinují různě vysoké police s nepravidelně umístěnými příčkami, což dohromady vytváří asymetrické oddíly knihovny.

  

Pari&Dispari / Como / Pari&Dispari

  

Flying Circles / Pari&Dispari / Skyline

  

K atraktivnímu vzhledu přispějete i samotným uspořádáním knih a předmětů. Nezaplňujte nutně každý oddíl knihovny. Knihy nemusí striktně stát jedna vedle druhé. Vyzkoušejte je položit na sebe a vytvořit z nich malé komínky. Vnímejte množství knih i jako na dekoraci v interiéru.

  

DNA / Golden Cage / Fifty

  

Místo klasické nábytkové sestavy můžete do obývacího pokoje umístit velkou knihovnu doplněnou také zásuvkami nebo skleněnými či posuvnými dvířky. Tak trochu netradiční ale velmi efektní je použití knihovny jako příčky a díky tomu můžete oddělit různé zóny v prostoru.

    

spojené fotky.jpg

Cubus knihovna - Team 7

  

Piquant / Cubus / Pari&Dispari

  

Lux / Loft / Diesys

    

   

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.

Knihovny:

- INSPIRAČNÍ FOTOGRAFIE

- PRODUKTY