Novinky – Dodavatelé

Keramické obklady a dlažby – jak na to.

Užití keramiky v domě je velmi široké. Od koupelny, přes chodby, haly, venkovní dlažby, až po bazény a jejich okolí.

Přitom sortiment, co do výrobců, druhů a designu je velmi široký. Poradíme vám tedy jak postupovat při jejím výběru.

646_6871_original.jpg
MARK - Atlas Concorde

Základním kritériem, které byste měli zohlednit je nadčasovost. Nábytek či sanitu můžete po čase snadno vyměnit, avšak vybourat dlažbu či obklady je velmi zatěžující. Před vlastním výběrem si především uvědomte, že se na vámi vybrané materiály budete dívat velmi dlouho. Proto raději upřednostněte nadčasovost před šetrností. Dlouhověkost dlažby vám zajistí kvalitní dlažba gresová, neboli slinutá.Na špičce designu se v této oblasti pohybují zejména výrobci z Itálie a Španělska a to již po mnoho let.

Současnými trendy jsou dlouhodobě dlažby s designem cementové stěrky, napodobeniny kamene a mramoru a v poslední době jsou módní také věrné napodobeniny dřeva, které jsou na pohled k nerozeznání od dřevěné podlahy a disponují navíc lepšími technickým vlastnostmi než dřevo (např. možnost instalace podlahového topení). Prim hrají v oblasti keramiky v poslední době zejména velké formáty od rozměru 60x60 cm až např. do rozměru 1x3m.V případě, že se jedná o rektifikované materiály, dokáží vytvořit dojem celistvé plochy, což je zejména u větších ploch velmi efektní a elegantní.

Dlažby a obklady inspirace.jpg
EXPERIENCE a DOGHE - Panaria

Mezi obklady mají v poslední době široké uplatnění tenké formáty o tloušťce 3,5 mm, které na českém trhu nabízí například keramičky Panaria či Cotto d’Este - Kerlite, Edilgres a Laminam. V případě Panarie jsou bonusem navíc série, které ve stejném designu kombinují tenké profily a obvyklou sílu dlažeb.

V případě, že chcete sladit interiér vašeho domu do jednoho stylu, vyhledejte série se širokým spektrem formátů a dekorů jako je například série Mark od italského výrobce Atlas Concorde, avšak zárukou úspěchu je především odborné poradenství vašeho prodejce, které vyloučí nesrovnalosti v kalibru či tonalitě vámi vybraných obkladů a dlažeb (jde o velmi složitou problematiku, jejíž vysvětlení by zabralo mnoho prostoru).

refin-artwork-.-tilezooo.jpg
ARTWORK - Refin

Pro zákazníky s ambicí vytvořit skutečně originální interiér bychom rádi doporučili z těch nejpovedenějších „designovek“ vybrali sérii Artwork  od výrobce Refin, která je originální tím, že jde o napodobeninu benátského štuku a vypadá velmi moderně a ze sortimentu výrobce Ariostea sérii Ultra Onici. Jde o jedinečné napodobení mramoru, zpracované ve vysokém lesku, v tenkém profilu a velkých formátech (až 120x240). Tato série navíc vytváří při správném nasvícení dojem průsvitnosti, což je velmi ojedinělé a lze konstatovat, že nic více luxusnějšího výrobci v této oblasti nenabízí.

porcelain-stoneware-wall-tiles-stone-look-51254-5144035.jpg
ULTRA ONICI - Ariostea

Toto jsou však pouze střípky z neobyčejně široké nabídky keramiky pro váš interiér. Bohatou inspirativní galerii, včetně zmíněných sérií si můžete prohlédnout také na stránkách předního dovozce italských obkladů a dlažeb do ČR, společnosti MAAG CZ


Fotografie Dlažeb a obkladů