Novinky – Inspirace pro bydlení

Jaké typy podlah jsou dnes hitem?

interiery.cz |

Vybíráte podlahu a nevíte, která volba je tou pravou? Roli by samozřejmě měly hrát vaše požadavky, a to jak s ohledem na vlastnosti, tak třeba i vzhled.

Společně s námi se můžete podívat na osvědčené možnosti, které jsou v současné době nejpoptávanější.

Dřevo je stále hitem

Máme na mysli pochopitelně dřevo klasické, které je stále a dlouhodobě osvědčeným materiálem ve všech interiérech, v domech i bytech. Nejoblíbenějším řešením se tak stávají klasické dřevěné parkety, které mají hned několik různých pozitiv. V první řadě je to hlavně celková kvalita. Jelikož jde o materiál, který se používá třeba i ve stavebnictví, tak je více než jasné, že pokud jde o běžnou podlahu, tak zaručeně nezklame. Hitem je v tomto směru:

  • Dlouhá životnost
  • Odolnost vůči mechanickému poškození
  • Tvarová a barevná stálost

 

Zkusit můžete také vinyl

Když se řekne právě vinyl, představí si mnoho lidí jenom klasické lino. To bylo materiálem používaným v minulosti. Doba pokročila a tak se hitem stává voděodolná vinylová podlaha. Ta vlastně vychází z klasického lina, a to pokud jde především o vlastnosti spokojené s odolností, nebo snadnou údržbou. Opomíjet však nelze jistotu mnohem modernějšího designu. Různé dekory, a to jak díky svému vzhledu i provedení, tak mnohou dokonale imitovat třeba i klasické dřevo. I v tom jsou unikátní.

Oblíbená je také klasika v podobě koberce

Třetí nejoblíbenější podlahovou krytinou je v dnešní době také koberec. Není se čemu divit, jelikož i s ním je spojena celá řada pozitiv. Není to jenom jistota bohatého výběru, nebo jistota celkem příznivých cen. Opomíjet nelze také to, že není žádným problémem ani jeho položení, stejně jako případná výměna. Lákat však může také proto, že je příjemně měkký a při doteku, třeba oproti dlažbě, dokonale teplý. Problém ale může nastat při jeho znečištění, jelikož čištění zde není tak jednoduché.