Novinky – Inspirace pro bydlení

Jak zařídit vzdušný obývák

interiery.cz |

Obývací místnost slouží k odpočinku, relaxaci, pohodě či posezení s rodinkou a přáteli. Tudíž by měla být zařízena nejen účelně, ale i útulně.

Dnešní doba přeje moderním designům a přírodním materiálům, protože právě ony působí hřejivým dojmem.

Není nad dřevo, bavlnu, kámen, přírodní dekorace. Co se nábytku týče, preferuje hodně lidí vzdušné vybavení poskládané z několika počtu kusů stolků, komod, televizních sestav, vitrín. Libovolně seskládaná obývací stěna umožňuje větší variabilitu. Avšak stále máme na mysli jeden a tentýž druh designu, odstínu. I když je-li někdo šikovný, dokáže poskládat rozdílné kusy nábytku tak, aby tvořili celek a nijak se nerozbíjel pocit harmonie.

 

5_3.jpg

Jak zařídit vzdušný obývák

Jestliže si však netroufáte stát se během noci interiérovým designérem, pak pořídit obývací stěny jako komplet, je stále ten nejsnadnější způsob, přitom i velmi elegantní. Jedním vrzem tak člověk pořídí televizní stolek, vitrínu, šuplíky, poličky a mnohdy je možné přikoupit ve stejném provedení i konferenční stolek. Obývák bude působit celistvým dojmem. K oživení pak už stačí jen dekorace. Vzdušný obývák je minimalisticky zařízen, tudíž zbývá prostor i pro jeho oživení v podobě fototapet. Fototapety se umisťují na stěny, které nejsou obestavěny nábytkem.

 

5_5.jpg

Sedací nábytek

Další důležitou kapitolou při zařizování vzdušného obýváku je sedací nábytek. Lépe je vzdát se rozlehlého gauče a raději sáhnout po menších křeslech, natočit je k sobě a vytvořit tak intimní zónu, jež povzbuzuje konverzaci.

Dostatek osvětlení

Nezapomeňte zakoupit LED osvětlení polic, které je skutečným hitem a v moderně zařízených obývacích rozhodně nesmí chybět. Jedná se o snadný a rychlý způsob, jak vyzdvihnout půvab uložených věcí na policích. Mimo jiné se tak vytvoří intimní osvětlení, pro pohodové posezení večer u sklenky vínka.

 

5_4.jpg

Světlé barvy

Skutečným hitem jsou obývací stěny v bílé barvě, případně kombinace bílé a dřeva. Bílá barva rozhodně nic nepokazí, zvětší prostor a vybírat lze jak z rustikálního stylu tak supermoderního designu. Navíc k ní mnohem lépe doladíte sedací nábytek, koberečky, bytový textil.