Novinky – Inspirace pro bydlení

Jak vyřešit koupelnu? Inspirace i ergonomie

interiery.cz |

Zařizování koupelny je velká věc, mnohdy záležitost na celý život. Vybírejte proto opravdu kvalitní koupelnové zařízení, protože to už jen tak nevyměníte... Nezapomínejte ani na ergonomii v prostoru.

Koupelny velké a členité

Rekonstrukce koupelny a její zařizování v interiéru je mnohdy záležitostí, která vás potká jednou nebo dvakrát v životě. Nadčasovost, kvalitní materiály a zpracování jsou tedy logicky na prvním místě. Kvalitní koupelnové vybavení, sanitární keramiku aj. nabízí největší evropský výrobce SANITEC a do magického světa keramiky vás přenese dovozce italských obkladů a dlažeb MAAG CZ.

Nejideálnější situace je, pokud máte k dispozici velký prostor pro koupelnu s možností denního světla. Odpadá dilema, zda zvolit sprchový kout, nebo vanu a zda umístit i bidet - zkrátka můžete zvolit vše. Dokonce si můžete dovolit i dvojumyvadlo s velkým zrcadlem. Inspirujte se snovými koupelnami.

 

Silk koupelna v hnědých tónech.jpg

Silk koupelna v hnědých tónech

 

Dejuna koupelna v moderním designu.jpg

Dejuna koupelna

 

First sprchový kout   /   Traffic koupelna   /   Varius koupelna

Koupelna menších rozměrů

Zařídit velkou koupelnu je radost a docela "hračka", avšak pravý designérský oříšek nastává tehdy, je-li potřeba zařídit malou koupelnu v bytě, kde je potřeba na malém prostoru umístit vše potřebné jako vanu či sprchu, umyvadlo, záchod, úložný prostor a často také pračku. Sprchu lze šikovně spojit s vanou takovým způsobem, že k vaně náleží zahrnovací skleněná zástěna, díky které můžete očistu vykonávat ve stoje a nebudete mít v koupelně rybníček. Vytápěcí žebřík poslouží jako zdroj tepla a zároveň jako sušák na ručníky. Rozhodujete se, zda zvolit bidet? ARCHADIE nabízí vysoce praktickou záležitost - WC + bidet 2v1, což je jako stvořené do malé koupelny.

 

obr-mala-koupelna.png

Traffic koupelna v malém prostoru

 

Rekord sprchový kout   /   Traffic moderní koupelna   /   Twins koupelna

 

Samostatné WC

Pokud máte samostatné WC v bytě či domě, je velmi vhodné z hygienických důvodů zařídit zde také umyvadlo menších rozměrů.

 

Renova Nr. 1 Comprimo rohové umyvadlo   /   Nova Pro Pico stojící WC   /   Renova Nr. 1 moderní koupelna

 

Ergonomie v koupelně

V koupelně stejně tak jako v jiných částech interiéru platí určitá ergonomická pravidla, při jejichž dodržení nebudete mít následně problém s pohybem v prostoru koupelny. Je pochopitelné, že ne v každém prostoru lze tato doporučení stoprocentně dodržet. Následující obrázek ilustruje doporučený volný prostor v cm u jednotlivých sanitárních prvků v koupelně.

 

ergonomie-v-koupelne-1.jpg

 

Zde uvádíme tři varianty zařízení koupelny v bytě se stoupacím vedením. První varianta počítá s odděleným prostorem pro WC, přičemž v koupelně se nachází rohová vana se sedátkem, umyvadlo s úložným prostorem, pračka a topný žebřík. Zbylé dvě varianty kombinují všechny prvky koupelnového zařízení v propojeném prostoru. V obou koupelnách je menší vana se zasouvací sprchovou zástěnou, díky čemu lze využít vanu i ke sprchování. V panelákových bytech většinou není moc možností, kde umístit pračku, proto mají všechny varianty zakomponovanou také pračku - označení čtverec s čárkovaným kruhem.

 

Více inspirace pro vaši koupelnu

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.