Novinky – Dodavatelé

Jak vybrat skříň do kanceláře?

TOP OFFICE |

Vybavujete novou kancelář nebo jen obnovujete nábytek v zavedeném prostoru? Stůl a židle už jistě máte vybrané, ale co skříň? Přemýšleli jste o ní? S výběrem vám poradíme.

První, na co byste měli před pořízením myslet, je především to, co všechno do ní budete chtít umístit. Kdo všechno ji bude využívat? Potřebujete ji jen do kanceláře ředitele nebo bude v open space a své věci v ní bude mít více pracovníků? Bude stačit jedna nebo více? Až si zodpovíte tyto otázky, nebude vám nic bránit v pořízení té správné skříně do kanceláře.

Například ředitelská kancelář by měla mít skříň s prostorem pro pověšení kabátu či obleku. Zaplněný věšák za vašimi zády nepůsobí během jednání nejlepším dojmem. Stejný komfort uložení svršků samozřejmě můžete nabídnout i zaměstnancům v open space, jelikož ale v těchto prostorech pracuje více lidí a klient do nich nemusí přijít tak často, zde vám prostý věšák může postačit.

Vnitřní uspořádání skříně

Kromě prostoru na pověšení oblečení byste samozřejmě měli myslet i na místo pro šanony s dokumenty a knihy. Ani prázdné papíry do tiskárny by neměly zůstávat pohozené kdesi v rohu kanceláře, vyhraďte i jim speciální místo ve skříni.

Vybírejte takový nábytek, který má dostatečně vysoké police, není většího zklamání než skříň, u které po složení zjistíte, že je vám na nic, protože se do ní nic nevejde. Případně volte takovou skříň, kde budete mít možnost nastavit si výšku poliček podle potřeby.

Zevnějšek skříně

Myslete také na dveře skříně. Budete je chtít s klasickými panty, posuvné, nebo dokonce akustické? Nebo dveře chcete úplně vynechat? Každé řešení má samozřejmě své pro a proti, záleží na vašich preferencích a dispozicích prostoru. Pokud máte menší prostor, určitě se vyplatí vyhnout se klasickým pantům, protože otevřené dveře jen zbytečně zabírají místo.

Pokud skříň nebude stát zády ke zdi, ale v prostoru, přemýšlejte i nad zadní stranou. Například na skříně CHOICE lze na záda připevnit barevné textilní panely. Důležité jsou také správně zvolené podnože. U menších skříněk zvažte například kolečka.

Ani po přečtení tohoto článku si nevíte s výběrem rady? Nebojte se nám ozvat. My vám rádi poradíme a zpracujeme 3D návrh interiéru zdarma.