Novinky – Inspirace pro bydlení

Jak prakticky zařídit kuchyň

interiery.cz |

Kuchyně je místo, kde se chceme cítit dobře, protože se tam odehrává většina našeho života. Připravujeme v ní jídlo, chodíme si tam pro potraviny, když máme na něco chuť, ...

... nosíme do dřezu nebo myčky špinavé nádobí, často je součástí kuchyně i pračka, skladujeme tam čisticí prostředky, setkáváme se s rodinou u jídla. Proto by měla být kuchyně nejen útulná, ale především plně funkční, odolná a praktická.

To jestli bude v lesku, matu, bílé barvě či zvolíme dekor dřeva, rozhoduje o tom, jak se v ní budeme cítit, ale materiál rozhodne, jak dlouho nám bude sloužit. V kuchyni hrají důležitou roli úložné prostory. Je to něco, bez čeho se žádná moderní kuchyň neobejde.

 

3_4.jpg

Dostatek úložného prostoru

Ať už jde různé organizéry, pojezdové police, koše. Rozhodně nejde o rozmazlenost, ale naprostou nutnost. Klíčovým úkolem kuchyňských doplňků je udržet kuchyň v organizovaném pořádku. Přehledný kuchyňský drátěný program se postará o to, že nemusíme během vaření neustále složitě něco hledat, umazanými prsty otevírat dózy a zkoumat obsah. Průhlednost, otevřenost, přehlednost je to, co ušetří člověku moře času – nehledě na to, že máme tak stálý přehled o kuchyňském sortimentu, jelikož je hezky na očích.

 

Odolné materiály

Do prakticky zařízené kuchyně patří bezpochyby i moderní odpadkové koše umožňující třídění odpadu, takže s jedním obyčejným si už nevystačíte. Při zařizování kuchyně bude vaším úkolem vybrat zmiňovaný vhodný materiál, který disponuje vysokou odolností. Nikdo přece nechce zařizovat za dva, tři roky kuchyň znovu.

K odolným materiálům patří například dřevo, kámen, nerez. Vždy platí zásada, že by se měly kombinovat maximálně 3 materiály. Například budeme-li mít nerezové stolové nohy, pak se hodí doladit sklem či kůží. Ke dřevu se hodí zase porcelán a látka. Není to sice žádné psané pravidlo, ale zkrátka to tak funguje a je vždy dobré držet se maximálně tří materiálů – ať kuchyně nepůsobí splácaným dojem, každý pes, jiná ves.

 

foto.jpg