Novinky – Inspirace pro bydlení

Inspirace pro výběr těch pravých žaluzií

SUNSYSTEM, s.r.o. |

To správné stínění dokáže podpořit krásu interiéru. V každém interiéru by se mělo s osvětlením i stíněním správně pracovat tak, abyste dosáhli útulnosti, ale také potřebného stínění a soukromí.

Nejoblíbenějším stíněním stále zůstávají praktické žaluzie, díky kterým se světlo v místnosti snadno reguluje. Moderní žaluzie přicházejí v mnoha podobách, máme pro vás různé typy vnitřních i venkovních žaluzií.

Venkovní nebo vnitřní žaluzie?

Při rozhodování, zda zvolíte vnitřní nebo venkovní žaluzie, je nejdůležitější typ nemovitosti, kterou vlastníte. Pokud vlastníte byt, pravděpodobně budete volit spíše vnitřní žaluzie. Samozřejmě, že vnitřní žaluzie doporučujeme i těm, kteří chtějí žaluzie využít jako dekorativní prvek interiéru.

Kdy je vhodné volit venkovní žaluzie?

V případě, že vlastníte rodinný domek nebo plánujete rekonstrukci či stavbu domu, doporučujeme venkovní žaluzie. Důvod je prostý, stínění je o něco účinnější. Venkovní žaluzie totiž zachytí nejen světlo, ale i většinu tepelného záření. Skvěle se tak hodí pro rodinné domy na místa, kde slunce v letních dnech hodně září přímo do oken a v interiéru je potom horko. Venkovní žaluzie jsou také velmi oblíbené u architektů a projektantů, kteří je zařazují do svých plánů, protože jsou nejen praktické, ale na domě navíc vypadají skutečně krásně. Čerpat inspiraci pro vhodné venkovní žaluzie můžete třeba u Sun System.

 

1.jpg

Venkovní žaluzie sluší každému modernímu domu. Zdroj: www.sunsystem.cz

 

Různé typy vnitřních žaluzií

Jak už bylo zmíněno, pokud jste majitelem bytu nebo chcete, aby žaluzie byly dekorativním doplňkem vašeho interiéru, můžete si vybrat z několika typů vnitřních žaluzií od klasických až po ty nejmodernější.

Nestárnoucí klasika

Pokud se rozhodnete pro hliníkové nebo dřevěné žaluzie v klasickém designu, určitě neuděláte chybu. Hliníkové žaluzie doporučujeme spíše do moderních až industriálních interiérů, kde si můžete dovolit třeba i tmavě šedé hliníkové žaluzie. Do interiérů s přírodními materiály zase můžete zvolit efektní dřevěné žaluzie, které interiér skvělé doplní.

 

2.jpg

I klasické žaluzie umí interiér skvěle doplnit a oživit. Zdroj: www.sunsystem.cz

 

Dokonalé stínění a krása v jednom

Pokud toužíte po romantickém, útulném interiéru, určitě popřemýšlejte o záclonových nebo Plisé žaluziích. Tyto žaluzie poskytují jemné stínění, které dělají interiér velmi útulným, a jsou krásným doplňkem pro každá okna.

 

3.jpg

Jednoduchá krása plisé a záclonových žaluzií. Zdroj: www.sunsystem.cz

 

Optimální klima v místnosti přinesou interiérové látkové žaluzie DUETTE

Tyto krásné žaluzie mají dvě vrstvy látky, mezery mezi nimi pak zlepšují izolační schopnost místnosti, pomáhají tedy snižovat účty za energie. Navíc jsou skutečně účinným stíněním pro každou místnost i dekoračním prvkem.

 

4.jpg

Designové látkové žaluzie DUETTE s izolační schopností. Zdroj: www.sunsystem.cz

 

Moderní ovládání žaluzií

Žaluzie lze ovládat klasicky pomocí řetízku, ale také elektropohonem. Pokud svoji domácnost uděláte “chytrou” pomocí systému inteligentní domácnosti (například od Somfy), můžete žaluzie ovládat i pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.