Novinky – Inspirace pro bydlení

Glamour snoubí eleganci s historickým přepychem

interiery.cz |

Nezapadne! Glamour styl jednoznačně není nudný a naopak vzbuzuje vekou pozornost. Ohlasy jsou jak pozitivní, tak negativní. Své oblíbence má zejména z řad ženského pohlaví.

Glamour styl je aktuální styl, který si zcela jistě našel mnoho svých vyznavačů, ale i kritiků. Je synonymem luxusu a elegance. Přestože se v glamour stylu objevuje mnoho historických prvků, nepřestává sledovat a řídit se aktuálními interiérovými trendy. Moderní nábytek je kombinován s barokním či rokokovým zdobeným nábytkem v bílém nebo černém laku.

 

Text

Prisma příborník se zrcadlovým povrchem.jpg

Prisma příborník se zrcadlovým efektem - Cattelan Italia

Mezi základní charakteristické znaky glamour stylu, díky nimž lze tento styl rozpoznat, patří: barokní nábytek s vlnitými tvary, výrazné vzory, zdobená zrcadla a svícny, třpytivé vázy, křišťálové nebo třpitivé lustry, vzorované textilie (tapety, závěsy, polštářky) a světlé koberce s vysokým vlasem. Nejoblíbenější barvy glamour interiéru jsou: bílá, krémová, stříbrná, zlatá, černá, bronzová, fialová či šedá.

 

Jisté je, že glamour styl vzbuzuje emoce a nenechá nikoho chladným. Přílišné zdobení, třpyt a lesk mohou ale působit až přehnaným dojmem a pak může takový interiér vypadat jako kýč. Při tvorbě glamour stylu je důležité mít stále na paměnit eleganci a určitou jednoduchost, díky čemuž bude konečný výsledek vyvážený a dokonalý.

 

kresba3.png

 

1) String závěsné LED svítidlo - BoConcept   2) Pine Cone stolní lampa - BoConcept   3) Monika koberec - BoConcept

4) Lulú židle - Cattelan Italia   5) Polštář v bronzové kůži - BoConcept   6) Gold váza - BoConcept

7) DS-164 křesla - de Sede   8) Flick mísa - BoConcept   9) Shiny polštář perleťový - BoConcept

10) Quilted váza - BoConcept   11) Pine Conce závěsné svítidlo - BoConcept   12) Tiger skin váza - BoConcept

13) Gold polštářek zlatý - BoConcept

 

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.