Novinky – Dodavatelé

Exkluzivní nábytek EDRA nyní nově u DECOLAND

DECOLAND |

Showroom DECOLAND DESIGN INTERIORS otevírá novou expozici nábytku italské značky Edra. A brzy se můžete těšit i na nové fotografie Edra nábytku v naší fotogalerii.

Pražský showroom Decoland otevřel 30. září novou expozici „shop in shop“ italské nábytkové značky Edra, která je známá svým exkluzivním nábytkem v zajímavém designu a skvělým aranžováním. Toskánská tradice precizní řemeslné a ruční výroby, na kterou Edra navazuje, je kombinovaná s vývojem vlastních technologických postupů. Nepřehlédnutelný nábytek značky Edra vynikne v minimalistickém i klasickém interiéru a na návrzích se podíleli například tito designéri: Fernando a Humberto Campana, Francesco Binfaré či Masanori Umeda.

 

flap_12.jpg

Přizpůsobitelná pohovka Flap (Design by Francesco Binfaré)

 

Otevření expozice se osobně účastnil i Nicollo Mazzei – syn zakladatele Edry. Showroom Decoland se nachází v Praze na Vinohradské ulici a samotná expozice značky Edra má rozlohu sto metrů čtverečních. Mezi vystavenými kusy je například pohovka On the Rocks (F. Binfaré), pohovka v anglickém stylu 18. století Sfatto i pohovka Standard s přizpůsobitelným polštářem, který funguje jako opěrka i područka. Za zmínku stojí také židle se „špagetovým“ opěrákem Janette, mozaikový stůl Brasilia a ikonická křesla Rose Chair a Getsuen, která jsou inspirovaná růžovým a liliovým květem.

 

On The Rock spojené foto.jpg

Modulární pohovka On The Rock (Design by Francesco Binfaré)

 

V showroomu samozřejmě nechybí ani slavná červená židle Vermelha (H. Campana), pro jejíž výrobu je potřeba 500 metrů lana. Tato židle je také součástí expozice v Muzeu moderního umění v New Yorku. Speciálně pro otevření expozice byla zapůjčena pohovka Boa (H. Campana), jejíž splétání rukama i nohama trvá celý jeden týden.

 

„Showroom Decoland za svou více než desetiletou existenci české veřejnosti představuje to nejlepší ze světových nábytkářských značek, čímž ji svým způsobem vzdělává. Těší nás, že filosofii a know-how značky Edra můžeme prezentovat právě zde,“ říká Nicollo Mazzei. „Celá expozice showroomu Decoland je navíc velmi citlivě uspořádaná a představuje poslední designové trendy. Díky pečlivému výběru značek se zaměřením na dokonalé zpracování a vysokou kvalitu materiálů víme, že zde bude Edra v dobré společnosti. Je to pro nás důležitý krok vstříc novým trhům,dodává.

 

Součástí expozice ve vinohradském showroomu jsou také unikátní designová svítidla české společnosti Lasvit, která spojuje tradiční českou sklářskou výrobu s technologiemi a inovativním designem světových designérů. Do expozice byla zařazena tvora Arika Levyho a Maxima Velčovského.

„Je pro nás velkou ctí a zároveň výzvou, že se portfolio Decolandu rozrůstá právě o značky Edra a Lasvit. Budeme se i nadále snažit držet laťku co nejvýše a zpřístupňovat milovníkům designu a kultury bydlení obecně ikony světového a českého designu tak, aby s Decolandem byla radost bydlet,“ shodují se majitelé Decolandu Miloslav Kolařík a Leoš Srpek.

 

Decoland Design Interiors (expozice značky Edra): Vinohradská 190, Praha 3