Novinky – Inspirace pro bydlení

Domácnost bez bakterií zaručí tlak a vysoká teplota

interiery.cz |

Hloubkové čištění je trendem. V dokonale čisté domácnosti chce žít zcela určitě každý. Zvláště potom ve chvíli, kdy se v takovém interiéru nacházejí i malé děti.

Co je trendem v oblasti čištění v posledních letech? Je to snaha docílit domova, který bude zcela bez bakterií. Jak na to i u vás, v domě nebo bytě? S našimi tipy rozhodně nešlápnete vedle.

Hlavní je čistit do hloubky

Priorita číslo jedna se týká toho, že je třeba čistit jednotlivé povrchy skutečně do hloubky. I když se na první pohled může zdát, že čistíte dokonale hladký povrch, opak je pravdou. Každý materiál má určitou strukturu a ta nikdy není a nebude dokonale hladká. Vždy se objeví různě velké prohlubně. Ve kterých se mohou objevovat bakterie. Pokud využijete hadřík a daný povrch utřete, jenom málokdy se dostanete i do struktury samotného povrchu. Vyčistíte pouze horní povrch, ale do hloubky se nedostanete.

Je proto třeba jít na to jinak. A to pomocí dostatečného tlaku, který zajistí i hloubkové čištění. Co doporučujeme? Jsou to vysokotlaké čističe, známé také pod názvem wapky. Ty neexistují jenom v segmentu mytí automobilů, ale stále více se dostávají i do segmentu klasických domácností. Pokud se podíváme na jejich přednosti, rozhodně sem patří:

  • Široká nabídka a nízká cena
  • Vysoká efektivita na různých površích
  • Snadné použití

 

Využívejte i vysokých teplot

Silný proud vody, který vytvoří vysokotlaký čistič, tak dokáže snadno eliminovat i hluboce usazené nečistoty. Ty pevné tedy budou nenávratně pryč. Co ale v případě, že máte obavy i z bakterií, které na daném povrchu mohou zůstat? I zde se nabízí celkem dobré řešení. Přináší ho parní čistič. Také jeden z produktů, který se do současných domácností dostává stále více. Jak už dokládá sám jeho název, k čištění je zde využívána horká pára. Ta díky své teplotě dokáže velmi dobře zahubit obrovskou škálu bakterií, které se mohou ve vaší domácnosti objevovat. I proto jde o jasný trend v segmentu domácíhočištění.

 

Ekologicky, bez použití chemie

Velkým lákadlem je na daných pomocnících také to, že jsou ekologické. K dokonalému výsledku nepotřebujete nic jiného, než běžnou vodu. Následně už stačí jenom tlak a vysoká teplota, což je kombinace, která odvede výsledek na jedničku. Obejdete se tak bez jakékoliv chemie. Ta sice také dokáže zničit mnohé bakterie, ale na druhou stranu může být i zdraví škodlivá. Zvláště u malých dětí hrozí riziko, že plocha ošetřená silným chemickým přípravkem bude velmi nebezpečná. Jak v souvislosti s dotykem, tak třeba odložením čerstvého jídla. Bakterie sice budou pryč, ale místo nich se objeví různé chemické sloučeniny. To se vám u tlakového a parního čištění nikdy nestane. Voda je nezávadnou, doslova životodárnou látkou, která nikomu neublíží a bez které se člověk ani neobejde.