Novinky – Inspirace pro bydlení

Dětský pokoj je nejvíce multifunkční prostor v interiéru

interiery.cz |

Za týden tady máme začátek nového školního roku, dětem skončí bezstarostné dny volna a nastanou školní povinnosti. A aby si je mohly poctivě plnit, potřebují dobře a funkčně zařízený dětský pokoj.

Zařizování interiéru dětského pokoje není tak úplně "hračka" jak by se mohlo na první pohled zdát. Jedná se totiž o vysoce multifunkční prostor, který kloubí hned několik zón. Těmi zónami jsou: spaní (odpočinek), zábava (prostor na hraní či provozování koníčků), pracovní zóna (psací stůl) a úložný prostor. U předškolních dětí odpadá zóna s psacím stolem, avšak pouze dočasně a tento problém stejně budete časem řešit. Proto je důležité na to myslet již v začátku. Naopak u dospívajících a starších ratolestí pravděpodobně odpadá zóna pro hraní, která však může ale nemusí být nahrazena požadavkem na prostor pro provozování nejrůznějších koníčků (např. malování, lepení modelů, atp.)

Školáci

Zařizování pokoje pro malé školáky se jeví asi jako nejsložitější, protože tyto děti mají stále spoustu hraček, se kterými si ve volném čase hrají a dále vzniká potřeba úložného prostoru na učebnice, sešity a jiné školní pomůcky. Zvláště pak oříškem je, potřebujeme-li do jednoho pokoje "ubytovat" dva takové malé školáčky.

V tomto období dítěte je zejména důležité zajistit vhodnou židli a psací stůl s úložným prostorem. Na stůl by mělo dopadat ideálně přirozené světlo a to tak, aby si dítě nestínilo ani tělem ani rukou při psaní. Dále pak je nezbytné také umělé osvětlení ve formě stolní lampy.

Od začátku zařizování dětského pokoje je lepší volit lehce univerzální nábytek, který nebudete muset za pár let až dítě povyroste měnit. Prostor dětského pokoje by určitě neměl hrát doslova všemi barvami. Jedná se totiž také o místo, kde se dítě potřebuje učit a tudíž plně soustředit, což by přílišná barevnost interiéru mohla narušovat.

 

Lanoo safari - království pod patrovou postelí..jpg

Dětský pokoj Lanoo safari

 

IKS dětská nábytková sestava.jpg

IKS dětská nábytková sestava

 

KS19 pro školáky v oranžovo bílé.jpg

Dětský pokoj KS19 pro školáky v oranžovo bílé

 

Dívčí pokoj Lanoo princess   /   Dětská nábytková sestava Tereza 1   /   Dětský pokoj s rostoucí postýlkou Noly 1

Řešení pro dvě děti

Důkladné a promyšlené řešení vyžaduje pokojíček, ve kterém jsou dvě děti. Nejčastěji se dispozičně řeší umístění postelí, které lze umístit nad sebe, případně zvolit zasunovací variantu.

 

Dětský pokoj Irving 1   /   Dětský pokoj LH36 pro dva školáky   /   Dětský pokoj KC27 pro dva školáky

Stylové pokojíčky

Chcete dětem vytvořit pokojíček jako z pohádky? Tyto vysněné pokojíčky děti jistě potěší.

 

Elegant pokojíček v anglickém venkovském stylu   /   First Class dětský pokoj   /   Sultan orientální dětský nábytek

Studentské pokoje

Studentský pokoj to je místo pro mladého téměř dospělého člověka s vlastním názorem i vkusem. Nemyslitelné je tedy zařizovat tento prostor bez jeho budoucího obyvatele. Pokoj bude vyžadovat dostatek místa pro úložný prostor, pracovní stůl a prostor pro moderní technologie jako počítač, hi-fi system či televize.

 

KC18 jednoduchý a účelný.jpg

Studentský pokoj KC18

 

YC38 studentský pokoj s odděleným stolem.jpg

Studentský pokoj YC38 s odděleným stolem

 

Nikolai studentský pokoj.jpg

Nikolai studentský pokoj

 

Studentský pokoj YC32   /   Pokoj LH16 pro studenta   /   Studentský pokoj KC17 s knihovnou

 

Více inspirace - dětské pokoje a pokoje pro studenty