Novinky – Dodavatelé

Ceccotti Collezioni - světově proslulý italský výrobce nábytku

Ruční zpracování a proslulý italský design.

O společnosti Ceccotti Collezioni

Značka Ceccotti Collezioni vznikla v roce 1956 v toskánském městě Cascina v Itálii. Charakteristický je nádherný nábytek, který je moderní a zároveň si lze všimnout určitých vlivů mezinárodního moderního stylu z poloviny 20. století. Jednoduché linie se vyznačují tím, co se dá popsat jako ladná elegance.

Od samého začátku přistupuje Ceccotti k výrobě nábytku tradičním způsobem a upřednostňuje ruční řemeslné zpracování před strojovým. Pečlivý výběr těch nejlepších materiálů ve spolupráci s proslulými designéry staví Ceccotti Collezioni na vrchol světového nábytkářského umění.

Produkty Ceccotti Collezioni jsou unikátní i díky přesnému výběru jednotlivých komponent . Dřevo, kov, sklo a všechny ostatní materiály, které vytváří nábytek Ceccotti, jsou vybrány z celého světa, aby byl vytvořen exkluzivní návrh. K výrobě používají pouze masivní dřevo a dýhu z topolu. Veškeré řezání a práce se dřevem se provádí ručně. Kusy jsou pak sestaveny dohromady pomocí vinylového lepidla. Povrchová úprava se provádí vodovými barvami, které jsou následně ručně stírány hadříkem a na závěr probíhá přírodní voskování.

Kolekce Modern Sense

Kolekce Modern Sense je tvořená diametrálně odlišnými elementy, které však smysluplným způsobem zapadají do jednoho celku. Tyto prvky jsou charakteristické naprostou jedinečností a staví se nad jakýkoli stanovený řád a trend. Jednotlivé prvky působí až extrémní moderností, díky čemuž k sobě tak dobře padnou a vytváří jednotu.

Je nepochybné, že toto vybavení není pro každého. Kolekce Modern Sense představuje osobní, moderní luxus, který však nijak nepobuřuje a nezdůrazňuje bohatství, postavení a status.

Postel Buonanotte Valentina, kterou navrhl designér Noé Duchaufour-Lawrance, je zhotovená ze dřeva amerického ořechu a její čelo lze vybrat ze dvou variant: dřevěné lamely nebo čalouněné kůží. Tuto postel lze považovat za ztělesnění toho, co Ceccotti Collezioni považuje za skutečně moderní luxus, který se distancuje od jakékoli formy okázalosti a přepychu. Postel je dostupná ve dvou rozměrech: Š 240 x D 210 x V 131 cm a Š 240 x D 210 x D 104 cm.

Dalším designovým kusem nábytku je stůl Obi, který vznikl kombinací masivního dřeva amerického ořechu a desky ze skla, které lze zvolit buď čiré, pískované, kouřové nebo bronzové. Stůl Obi je vysoký 76 cm a je navržen v několika rozměrových variantách: čtvercové (200 x 200 cm a 165 x 165 cm) a obdélníkové (220 x 108 cm a 250 x 110 cm).

Elegantní, jednoduché a ničím nerušené linie – to je pohovka, kterou navrhl Vincenzo De Cotiis. Pohovka DC 280/DC 220 je tvořená masivní dřevěnou konstrukcí a polyuretanovou pěnou v různých hustotách. Potah je k dispozici z kůže nebo látky. Je dostupná ve dvou šířkách: 280 cm a 220 cm.

Na českém trhu zastupuje společnost Ceccotti Collezioni společnost MARTHI, která má svou prodejnu s těmito výrobky v Praze v OC Nový Smíchov.


Další inspirační fotografie společnosti Ceccotti Collezioni

Další produktové fotografie společnosti Ceccotti Collezioni