Novinky – Dodavatelé

BOMMA pokřtí novou kolekci TIM od studia Olgoj Chorchoj

interiery.cz |

BOMMA představuje novou kolekci světelných objektů TIM, vytvořenou designérským duem Olgoj Chorchoj. Michal Froněk a Jan Němeček ve spolupráci s Bommou navrhli sérii velkých opuknutých koulí.

Kolekce se skládá ze dvou velikostí křišťálové báně ve tvaru kapky s rozměry 70 a 50 centimetrů. U světel lze kombinovat tři druhy montur: leštěnou nerez, měděný pokov a matné černé provedení. Větší koule váží přes 20 kilogramů, menší pak zhruba 16. Všechny koule jsou foukané od ruky a každý kus je proto zcela jedinečný a neopakovatelný.

Pozvánka na vernisáž, která se koná ve středu 27. 5. 2015 od 19:00 hodin.

 

Vernisáž Tim.jpg

Fotografie: Martin Chum

 

Fotografie: Martin Chum

O společnosti

Sklářská a designérská značka BOMMA se může pochlubit vysoce kvalitními broušenými výrobky z pravého českého křišťálu. Navazuje tak na bohatou tradici výroby českého křišťálu v kolébce jeho zrodu ve Světlé nad Sázavou. Snoubí tak tradiční české sklářské řemeslo s nejmodernějšími technologiemi a designy. BOMMA spolupracuje s předními českými i světovými designéry.

 

Studio Olgoj Chorchoj založili v roce 1990 Michal Froněk a Jan Němeček ještě v průběhu studia na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Od té doby se zabývají průmyslovým designem, designem nábytku, architekturou a interiéry. Olgoj Chorchoj jsou zároveň uměleckými řediteli značky BOMMA.

 

Jiří Huss, huťmistr, sklárna BOMMA.jpg

Jiří Huss, huťmistr, sklárna BOMMA

 

www.bomma.cz

https://www.facebook.com/bommacz