Novinky – Inspirace pro bydlení

Barva přírody, která přináší jistotu

interiery.cz |

Hnědá vnese do interiéru pocit bezpečí a útulna. Vytvoříte s ní ale i konzervativní, elegantní a sofistikované prostředí.

Hnědá, která je nejčastěji spojována s přírodou, půdou nebo podzimem, bývá často označovaná jako nudná či nenápadná barva. Stejně jako „pevná půda pod nohama“ představuje hnědá stabilitu a pocit jistoty a působí rezervovaně. Naopak stáří, deprese a opotřebovanost jsou negativní asociace spojené s touto barvou.

 

Je oblíbená zejména mezi lidmi, kteří jsou konzervativní, elegantní, plodní, trpěliví, spolehliví a stojí pevně nohama na zemi. Tito jedinci mají také vysokou potřebu pocitu bezpečí, touží se usadit a žít klidný život. Naopak lidé, kteří hnědou odmítají, chtějí být vyjímeční a vyhýbají se nudě a všednosti. Neutrální postoj k hnědé zaujímají vyrovnaní lidé.

 

1 Velká - Tribe kuchyň rohová v hnědé.jpg

Tribe kuchyňská linka - Scavolini

 

Hnědá se v interiéru nejvíce objevuje ve formě dřeva a kůže. Obecně platí, že zemité barvy navozují pocit bezpečí a klidu. Díky její nenápadnosti lze kombinovat s výraznějšími barvami, které umí skvěle vyrovnávat. Teplá tmavě hnědá je velmi vhodnou barvou do interiéru, ale příliš mnoho tmavé barvy může působit stísněným a těžkým dojmem. Ideální variantou je kombinace se světlými barvami. Má-li v interiéru vyniknout výrazná kresba dřeva, je nejlepší volbou kombinace s bílou nebo krémovou.

 

Tmavě hnědá je vhodná jako barva podlahy, protože vytvoří stabilní základ celé místnosti. Pokud se rozhodnete použít v interiéru hnědou barvu, důkladně si promyslete sytost hnědého odstínu vzhledem k velikosti a světelným podmínkám interiéru.

 

kresba1.png

1) Audrey koberec z hovězí kůže - BoConcept   2) Cody ptáček - BoConcept   3) Tadao komoda z masivu - Ceccotti Collezioni

4) N4 barová židle - Ethnicraft  5) Stojan na časopisy - BoConcept   6) Magnum židle - Team 7

7) Hamilton kožené křeslo - BoConcept   8) Lace polštář krajkový - BoConcept   9) Nature nástěnný dekorační panel - BoConcept

10) Dřevěná plastika slza - BoConcept   11) Global noční stolek - BoConcept

Další tipy a inspirace pro vaše bydlení.

Ostatní barevné inspirace:

- ŠEDÁ

- MODRÁ

- ŽLUTÁ

- ČERNÁ