Novinky – Dodavatelé

Akustické pohodlí ve Vaší kanceláři

TOP OFFICE |

Při návrhu kanceláří je potřeba pracovat také s akustikou. To platí zejména pro větší kanceláře a pracoviště typu open space.

Moderní velkoprostorové kanceláře podporují komunikaci, spolupráci a tvořivost. Tato koncepce pracoviště však může mít také nevýhody - nežádoucí hluk způsobuje problémy s koncentrací, snižuje produktivitu práce a má negativní dopad na zdraví.

Ilustrační obrázek

Při návrhu kanceláří je potřeba pracovat také s akustikou. To platí zejména pro větší kanceláře a pracoviště typu open space. V akusticky neupravené kanceláři vnímáme veškeré hlasy, hluk a šum na pozadí.  Nadměrný hluk v kanceláři snižuje schopnost soustředění a zvyšuje únavu.

Otevřené kancelářské prostory usnadňují komunikaci a podporují týmovou spolupráci. Na druhou stranu mohou způsobovat nadměrný hluk na pracovišti. Hluk v kanceláři se dá řešit akustickými prvky jako jsou akustické panely, paravány, boxy, ale i koberec a další doplňky, které hluk pohlcují.

šíření zvuku v kanceláři

Ukázka šíření zvuku bez použití akustických systémů a dole s použitím akustických panelů.

 

Již od návrhu...

Úprava zvukového prostředí v kanceláři má za úkol nejen snížit hluk, ale také zajistit optimální akustické prostředí pro různé situace jako je telefonování, schůzka s klienty, týmová práce s kolegy, samostatná práce vyžadující velké soustředění.

Kancelář akustika

Akustika kancelářského prostoru má také vliv na srozumitelnost mluveného slova. Zasedací místnost, kde se pořádají důležitá jednání, musí mít také dobrou akustiku, aby bylo všem účastníkům jednání dobře rozumět.

Špatná akustika se může velmi projevit i při telefonátech a videohovorech, zvláště pokud jsou vedeny v cizím jazyce. Zvukový komfort prostředí je velmi důležitý.

akustický paraván

V TOP OFFICE s akustikou pracujeme od samého počátku návrhu kanceláře. Pro rychlé pohlcení hluku a zamezení jeho odrážení a vzniku ozvěn využíváme tyto prvky: