Novinky – Inspirace pro bydlení

8 knihoven, které změní váš pohled na ukládání knih

interiery.cz |

Vyznavači netradičních řešení si zamilují šikmé regály na knihy, které jejich uspořádání dodávají na jedinečnosti. Knihy budou přehledné jako dosud, ale celkový dojem bude mnohem zajímavější.

Každý z nás doma nějakou tu knihu má, ale až v závislosti na množství řešíme jejich další osud. Následující obrázky vás hravě přesvědčí o tom, že s knihami se dá naložit různými způsoby. Záleží jen na vás, zda bude vaše knihovna působit přehledně a vyrovnaně, nebo útulně a vesele.

pari-e-dispari-8-result-4188.jpg

Vyznavači netradičních řešení si zamilují šikmé regály na knihy, které jejich uspořádání dodávají na jedinečnosti. Knihy budou přehledné jako dosud, ale celkový dojem bude mnohem zajímavější.

obyvaci-pokoje-zamereno-knihovny-lecco-12-1533.jpg

V podobném duchu se nese i uspořádaný chaos tolik typický pro studentské pokoje. Rozměrná knihovna dominuje místnosti a přitom v sobě skrývá neuvěřitelně promyšlený systém úložných prostorů a tajných skulin.

obyvaci-pokoje-zamereno-komody-occa-4-1506.jpg

Neobvykle řešený regál na knihy ozvláštní celou stěnu a stane se ústředním doplňkem minimalistického interiéru. Věci vystavené na takto výrazné knihovně se stanou ozdobou bytu.

knihovny8-2662.jpg

Knihy vyrovnané až do nebe. Tato impozantní obývací stěna připomíná nádherné zámecké knihovny, kde musíte za svazky lézt po žebříku nebo vystoupat do dalšího patra. Pro knihomily musí jít o splněný sen

obyvaci-pokoje-zamereno-knihovny-lecco-13-1535.jpg

Čistě bílá knihovna dává jasně najevo, že se v ní nemusí vystavovat jenom knihy. Pokud uděláte v policích místo i pro jiné zajímavé předměty a ozdoby, mohou v knihovně fungovat společně vedle sebe. 

knihovny5-2677.jpg

Knihy byly a jsou také symbolem luxusu. Pro zdůraznění výjimečnosti tištěných svazků je stačí uložit do podsvícené knihovny s nezaměnitelnou atmosférou.

obyvaci-pokoje-zamereno-knihovny-occa-2-1543.jpg

Chcete-li si své oblíbené knihy uspořádat podle svého, bude se vám nejvíce zamlouvat model knihovny  s nastavitelnými parametry. Snadno tak rozhodnete o výšce, šířce a počtu regálů na knihy.

knihovny1-2679.jpg

Mít u knihovny vlastní žebřík znamená, že máte už opravdu velké množství knih. Pár kroků vzhůru vám pak umožní dosáhnout vždy i na ty nejvzdálenější tituly. Žebřík u knihovny se stane vítaným interiérovým prvkem všech bibliofilů a knižních nadšenců.

Fotogalerie a inspirace najdete v kategorii inspirací knihoven

Anebo můžete vyhledávat přímo v produktech knihoven