Novinky – Inspirace pro bydlení

5 tipů, jak doma relaxovat

interiery.cz |

5 tipů, jak doma relaxovat Domov by měl být místem s maximální komfortní zónou. Vyšperkovat k dokonalosti si jej můžete snadno pomocí našich 5 tipů, jak si doma maximálně odpočinout a nabrat sílu.

Relax totiž potřebuje každý z nás a měli bychom si ho dopřávat pravidelně a v nemalých dávkách.

Posviťte si na svíčky 

Svíčky pomáhají ke zklidnění a relaxaci. Pomáhají doladit celkovou atmosféru místnosti a zvolíte-li i vám příjemnou vůni, pak slouží i jako skvělý osvěžovač vzduchu. Při jejich výběru byste však měli zbystřit. Většina svíček je vyráběna z parafínu, což je vedlejší produkt při výrobě nafty a motorového oleje. Ač se nemusí jednat o zdraví škodlivý produkt, svíčky bývají barveny a dolaďovány chemickými přísadami. Pro zkrácení doby hoření se v nich také může objevovat toxické olovo, což už zdraví škodlivé je. Chemii se naopak vyhnete použitím svíček ze včelího vosku nebo ze sojového či řepkového vosku. Při hoření těchto svíček totiž nevznikají škodlivé látky a jedná se o zcela obnovitelný přírodní zdroj. Cenově jsou o něco dražší než svíčky z parafínu, oproti tomu mají ale výrazně pomalejší dobu hoření. Náš tip - vybírejte na Glami, kde je přes 6 tisíc svíček na jednom místě.

Postel nejlepším přítelem

Kde jinde se nejlépe relaxuje, než právě v posteli. Nejdůležitější pro ničím nerušený spánek a relax je kvalitní matrace a rošt. Estetický efekt je ale také důležitý. Abyste se v ní cítili dobře po všech stránkách, vsaďte na dekorační polštářky, pletené plédy a chlupaté deky, do kterých se zachumláte. A pokud chcete svůj pobyt v posteli povýšit ještě o level výš, neobejdete se bez stolku do postele. Je jako stvořený pro vydatné víkendové snídaně.

deka.jpeg

Křeslo je nezbytnost

Sedačka je pro každý obývák nepostradatelnou součástí. Ale neméně důležitá jsou také křesla. V nich usadíte návštěvy, popijete čaj nebo si dáte výtečné domácí sušenky. Vybírat můžete z rozličných typů, ať už se bude jednat o retro křesla typu ušák, nebo houpací, která nabývají na popularitě. Jsou totiž skvělým relaxačním doplňkem, do kterého se můžete usadit a nechat se unášet jemným pohupováním a nechat odejít stres a starosti všedních dnů. Praktické jsou pak houpací křesla závěsná, která v interiéru i na verandě vypadají zkrátka skvěle a pohodlně. Pak už stačí jen dobrá kniha do ruky. A být jen tak. Nám osobně se líbí závěsné křeslo Chillo od české výtvarnice TAMARKI.

kreslo zavesne.JPG

Závěsy budou vašim oknům slušet

Útulnost místnosti podtrhnout závěsy. Zvolte si jemné dekorační, které bývají z více světlopropustné látky a mají spíše estetický účinek. Nebo naopak vsaďte na závěsy zatemňovací, které vám umožní relaxovat bez zvídavých pohledů zvenčí. Vedle nešlápnete s jemnými pastelovými barvami, které samy o sobě působí uklidňujícím dojmem. Podrobněji vám poradí tento článek.

black-out-zaves.jpg

Dopřejte si vanu, na kterou nezapomenete

Nemusíte mít luxusní vířivku ani domácí saunu. Relax ve vaně si můžete užít i nízkonákladově. Pomohou vám k tomu vonné oleje, koupelové soli a v neposlední řadě také nejrůznější wellness pomůcky od masážních kartáčů po peelingové houby. Naložte se do teplé vody a udělejte si chvilku jen pro sebe. Potřebuje to čas od času každý znáš a vězte, že poté se budete cítit daleko odpočatější a více nabití energií. A to stojí za to zkusit.