Novinky – Inspirace pro bydlení

10 fantastických tapet, které dodají interiéru atmosféru

interiery.cz |

Tapety odjakživa patřily k výrazným prvkům bytového designu. Výběr deseti fotografií stylových tapet vás přesvědčí, že nové technologie daly pojmu tapeta nový význam.

Už staří Číňané si s nimi zdobili své příbytky, oblíbili si je i hýřiví panovníci 17. století a mnozí z nás si tapety pamatují jako uniformní výzdobu, která byla ještě donedávna k vidění v celé řadě panelákových bytů. I z toho důvodu tapety někteří lidé milují a jiní je považují za přežité. Náš výběr deseti fotografií stylových tapet vás ale hravě přesvědčí, že nové technologie daly pojmu tapeta úplně nový význam.


Kouzlo interiérových tapet spočívá v tom, že díky nim mohou vaše zdi vypadat skutečně jakkoli. Prostřednictvím těchto nástěnných dekorací vytvoříte v každém pokoji přesně tu náladu, o jakou vám jde. Samozřejmě, že dnes existují tisíce vzorů tapet, ovšem hranice představitelného se podařilo překonat designérům, jejichž díla vidíte na fotografiích.


Současné trendy přejí opravdu výrazným, velkoformátovým, pestrobarevným a bláznivým motivům, které svou nápaditostí strhávají všechnu pozornost na sebe. K velice originálnímu pojetí nástěnných tapet patří například pitoreskní grafiky Lorenza De Grandise, které na vás dýchnou atmosférou starých časů v kombinaci s naprosto fantastickými výjevy. Některé motivy na tapetách vás přenesou do Paříže, jiné do oblak mezi létající balony a dvouplošníky a další mezi postavy moderních uměleckých děl.


Keith Bau tapeta.jpg
Sarah stylová tapeta.jpg

Dále to jsou 3D vzory tapet, které si pohrávají s lidským vnímáním, geometrické motivy nebo detaily, které například přibližují drobnosti z přírody a výseky uměleckých děl. Pokud se vám tapety jako takové zamlouvají a náš pestrý výběr vás zaujal, rozhodně neváhejte a svezte se na vlně trendových interiérových tapet, které dodají vašemu bydlení šmrnc a styl.


In Mind designová tapeta.jpg

My museum designová tapeta.jpg

Všechny tapety z našeho portálu si můžete prohlédnout zde

Všechny novinky - Inspirace pro bydlení